| Laly_4113 a întrebat:

Ce leguma/legume NU va plac si de ce? Mie una nu-mi place spanacul, ruzicile, ridighile de cand eram mica

Răspuns Câştigător
| DeeDee28 a răspuns:

Mie nu imi plac:ceapa, usturoiul, urzicile, spanacul. In rest imi plac...mai ales varza, guliile si conopida:X

12 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Mie nu-mi placeau inainte sparnacul(spanac), molcovii(morcovi) si ulzicile(urzici)hee hee, Acum imi plac toate in afara de avocadobig grin

| marrr a răspuns:

Cand eram mica nu-mi placea conopida, pentru ca bunica mea mereu punea conopida in ciorbe:-&. Acum imi plac mai toate legumele, insa nu-mi place sa le mananc in ciorbestraight face Nu au gust si mi se par scarboase, chiar daca trebuie sa le mananc. Imi plac legumele proaspete, carora le simt gustulbig grin

| Gentiana a răspuns:

Buna! Sa sti ca, toata legumele au vitamine si sunt sanatoase. Dar, este adevarat ca orice om are placerile si neplacerile lui.
Pai mie, nu imi plac ciupercile, urzicile...nu mai imi aduc aminte acum. Dar in orice caz, legumele sunt foarte sanatoate.de asemenea si fructele!

| Corina a răspuns:

Draga mea, cand eram mai mica, nici mie nu-mi placeau urzicile si spanacul. Dar acum sunt innebunita dupa ele. Totul e sa stii sa le prepari cum trebuie. Pot sa-ti spun ca de curand am fost la mama mea, care avea in meniu si spanac. Am fost foarte incantata pana am gustat. Ce pot sa-ti spun este ca am fost f dezamagita, caci nu avea nici pe departe gustul celui facut de mine. Bineinteles ca a trebuit sa mananc, fara sa fac niciun comentariu, pentru a nu-mi supara mama., dar abia atunci am inteles de ce in copilarie nu-mi placea mancarea de spanac. In rest, ce sa-ti spun? Imi plac toate legumele pe care le-am incercat pana acum. Nu pot sa-mi spun parerea fata de brocoli (care nu e niciodata iubit de copiii americani, prin filme), pentru ca n-am mancat niciodata. A, era sa mint. Nu-mi place salata de andive, caci e amara si rucola, care e ultima salata de fite, la moda printre artisti. Oricum trebuie sa te gandesti ca legumele sunt f sanatoase pentru organism. In ceea ce priveste gusturile tale, ele se vor schimba cu trecerea anilor. Ti-o spun din proprie experienta.

| Alisa a răspuns:

Urzicile, ardeii, ceapa, usturoiul. De la ceapa si de la ardei mi se face rau. Urzilcile nu mi-au placut niciodata.

| laura64 a răspuns:

Dintre toare legumele mie imi place carnea. rolling on the floor

| laura64 a răspuns:

Cred ca s-a gresit categoria la intrebare.

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Urzicile, ardeii si varza de Bruxelles...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu-mi place usturoiul, ceapa, urzicile, ardeii... si inca multele. Unele ma inteapa pe gat... Urzicile cand sunt facute arata ca si mancarea unui extraterestru! BLEAH

| sandy a răspuns:

Salut. De mic am avut alergie la dovlecei. În ciorbă arata si se intinde ca mucii iar prăjiti pute a aaa am uitat mă comvingea fratemiu sa mananc zicea că are gust de friptura

| <3dark-shadows<3 a răspuns:

Cand eram mica nu-mi placeau urzicile, spanacul si ciuperciile. Acum nu-mi mai plac decat urziciile. Tin minte cand eram mica mi-a pus mama urzici in farfurie si cand mi-a dat sa mananc, aveam impresia ca ma ustura gatul, si i-am aruncat lingurita pe jos si i-am zis ceva de genu: nu-mi plac urzicile ca ma ustura pe gat. SI eu acum nu mananc ca traiesc cu impreasia ca o sa ma usture rolling on the floor Dar nici nu mai vreau sa incerc laughing

| Tatiana2af a răspuns:

Spanacul, sfecla și urzicile tongue nu imi place in special sfecla