| alexxx_3182 a întrebat:

Ce parere aveti de muzica necomerciala din romania(gen parazitii ctc spike in general hip hop ca eu asta ascult) va oripileaza limbajul lor vulgar asa cum se plang majoritatea tzaranilor si manelistilor?
sau puteti sa trecetzi peste limbajul asta mai "impertinent" pentru unii si sa reusitzi sa pricepetzi mesajul?

Răspuns Câştigător
| andi a răspuns:

Mey, eu asa ceva ascult la masina...si se cam aude...cenzura...versurile lor sunt pline de adevar! si urasc din tot sufletul manelelewinking

14 răspunsuri:
| ioanaa a răspuns:

De Nimeni Altu' ai auzit?
Sa cauti pe youtube melodii si sa-mi zici daca-ti plac happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mie imi place hip-hop-ul underground... M-a impresionat mult piesa "De ce taci?" de la Katana... Si spike... e haios... M-a fascinat piesa "Amintiri"... ma amuza "sub papuc", "Drumurile" sau... "Tu" (cu Guess who)... Mie m-i se pare ok...

| moonY a răspuns:

Am ascultat rap&hip-hop in tinereterolling on the floor acum am evoluat rolling on the floor
raku& ombladon erau preferatii mei.
ma oripileaza versurile care promoveaza incultura

| Bianca26bb a răspuns:

Parerea mea este ca acele genuri de muzica sunt vulgare, dar sunt si ele facute cu un scop... Ma rog, cred ca ei spun adevarata fata a lumii.
P. S.-Cand sunt nervoasa ascult hip-hop-ul...

| NimeniCuActe a răspuns:

"Membrii altor trupe, stau si se uita ca tampitii

Si tot ei sunt cei mai mari fani ai trupei parazitii

La concerte ii vad pe toti, cu mainile pe sus

Dar prea putini inteleg si acel mesaj ascuns

Printre injuraturi"

valabil pentru toata lumeahappy

| Mya a răspuns:

Daca deja i-ai numit "tarani" si "manelisti" pe cei care nu asculta, crezi ca mai indrazneste cineva sa zica contrariul?hee hee Practic le sugerezi raspunsul! Uite ca pe mine nu ma fascineaza hip-hopul necenzurat. Dar sunt intr-adevar si melodii acestui gen de muzica, in limita bunului simt, pe care le ascult cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Parazitii acel limbaj stradal il accept datorita adevarului din versuri e bine sa-i mai bai... celor care-si bat joc de noi, insa sunt altii cu voci de fetite si versuri proaste pe care le condimenteaza cu ceva injuraturi ca asa-i place tineretului chipurile, nu ascult hip-hop ieftin care n-are un mesaj clar de transmis, de fapt rar am inceput sa mai ascult muzica dar e buna melodia Puia- undeva-n balcani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place foarte mult parazitii
Le stiu toate piesele si am cumparat o gramada de cd uri originale, ...muzica nu e doar muzica ci un stil de viata diferit. dupa gusturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place hip-hop ul. Chiar si romanesc. Trecand peste limbaj, uneori descoperi filozofii de viata. Cel mai mult imi place Bitza. Piesa preferata: Moartea ficatului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu cred ca astia reprezinta vocea catorva mii de oamenii care s-au saturat d romania asta transformata si inca ceva... ceilalti sunt sau se cred tigani ...si daca asta supara p cineva... asta e...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu doar muzica de gen hip-hop ascult deoarece reflecta intreaga prostie din romania ba mai mult am descarcat melodii ale parazitiilor care ii face la psihic pe manelari cocalarii din romania eu spun ca parazitii sunt o trupa de succes pe piata muzicala din romania fiindca ne arata romania asa cum e plina de corupti si de prosti "zi-le in cel mai fericit caz prosti cu diplomma"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna is marina in place spike si guess who is bine si limbajul lor nu ma sperie e misto is buni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hip-hopultarii noastre e bun.Respect.Urasc persoanele care ascult manele.Bravo Spike

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parazitii nu sunt necomerciali...sunt chiar cat se poate de comerciali. Asculta gen: Specii-Imperiul Lianelor, Maimute de strada... Cedry2k, Nimeni Altu`, Spike, si mare dreptate gen: multi cunosc, putini inteleghappy