| gabymgm1 a întrebat:

Cine a inventat fotbalul

Răspuns Câştigător
| otypa a răspuns:

Un baiat caruia i-a placut sa joace fotbal..acum cu 2010ani in urma

12 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Fotbalul modern a fost inventat de englezi... dar se pare ca acum mult timp (2000 si ceva de ani) chinezii practicau un sport asemanator, care ar fi stramosul fotbalului happy

| mioara a răspuns:

Unu care nu avut ce face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Englezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldovenii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om foarte destept;-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chinezii l-au inventat.Se pare ca prima oara s-a jucat cu un cap de om nu cu o minge. Apoi cu mingii umplute cu pene pentru ca dupa anul 900 DC sa se foloseasca mingi facute dintr-o vezica umflata si acoperita cu piele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chinezii l-au inventat.Se pare ca prima oara s-a jucat cu un cap de om nu cu o minge. Apoi cu mingii umplute cu pene pentru ca dupa anul 900 DC sa se foloseasca mingi facute dintr-o vezica umflata si acoperita cu piele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Brazilienii au inventat fotbalul deoarece copii joaca desculti pentru ca nu au bani pentru adidasi dar iubesc fotbalul. e ceva genetic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anglia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Englezi sau brazilieni

| mola a răspuns:

Tu.

| Pandaaaaaaaa a răspuns:

Mama ta.