| Hotin_7872 a întrebat:

Cine imi spune cel mai tare banc ...primeste fundita =]]!

Răspuns Câştigător
| Wladutz a răspuns:

Doi vanatori erau undeva, intr-o padure. La un moment dat, unul dintre ei se prabuseste la pamant, fara suflare, cu ochii dati peste cap. Celalalt scoate repede celularul si suna la Salvare. - Prietenul meu a murit. Ce sa fac? striga el in receptor. La care operatorul raspunde: - Mai intai, calmati-va si eu o sa va ajut. Acum sa ne asiguram ca e intr-adevar mort. Se lasa tacerea, dupa care se aude zgomotul unei impuscaturi. Dupa care, tipul pune mana pe telefon si zice: - OK si acum ce facem?

La un bal, se duce unu' la o tipa:
- Papusa, dansezi?
- Da, sigur.
- Pai, atunci lasa-ma pe mine sa stau pe scaun.

- O circulara de la politia albaneza:
"Ajutati politia - Bateti-va singuri"...

Un ardelean vede intr-un lac un alb si un negru gata sa se inece. Pe care il salveaza?
?
Pe negru, ca sigur nu e ungur.

Pe marginea unui drum de munte, stateau 2 ciobani ardeleni cu oile lor. La un moment dat, trece un tir si calca o oaie.
- Ai vazut, ma?
- Am vazut.
- Si nu era asta mioara ta preferata?
- Ba da.
- Si ce parere ai tu despre asta?
- Imi repugna.

Pe marginea unui drum de munte, stateau 2 ciobani ardeleni cu oile lor. La un moment dat, trece un tir si calca o oaie.
- Ai vazut, ma?
- Am vazut.
- Si nu era asta mioara ta preferata?
- Ba da.
- Si ce parere ai tu despre asta?
- Imi repugna.

4 răspunsuri:
| pinguinuVerde a răspuns:

Cel mai tare banc.

| Valentina00 a răspuns:

Ion îşi consulta agenda:
-Ia să vedem pe cine avem azi programată la f*t*t:

Maria...x...x.x

O sună pe Maria:

-Marie vino la mine că eşti programată la f*t*t.
-nu pot Ioane ,îmi e bărbatul acasă.
-Marie,cu mine nu te joci,haide că ai programare.
-Înţelege şi tu că îmi este bărbatu acasă şi nu pot să vin.
-Marie,faci cum vrei,dar să şti că eu aici te trec f*t*tă.

2 popo în avion, unu zice:
-mă aşa îmi vine mă să ţi-o trag acuma.
-Mă suntem în avion.
-fii serios!nu vezi că toţi citesc?Au căştile pe urechi,dorm!
-Bine mă da mă doare capul!
-Cere şi tu o aspirină.

Are cineva o aspirină?
Nimeni nu răspunde.

Până la urmă i-o trage ăsta,după se duce la baie să se spele.
La baie vede un om care avea o falcă umflată.
Il intreabă
-ce ai paţit?
-Păi am făcut un abces ,de la presiune,nuştiu!
-Păi cere şi tu un calmant.
-Vezi de treaba,o cerut unu o aspirina şi şi-o luat la p**e in c*r

Merge Bula la posta si ii spune postasului

-Nu va suparati, astept o scrisoare!

-Nu ma supar, asteptati!

Doctorul îl întreabă pe Bula:

- Spune-mi te rog, cum te protejezi când faci sex?

- Domnule doctor, sunt foarte precaut. Folosesc prezervativ şi mănuşi chirurgicale!

- Şi partenera?

- Care parteneră?

Care este cea mai tare valuta? intreaba invatatoarea.

- Euro, Dolar, Lira sterlina! striga elevii.

- Ciocanul libanez! zice Bula.

- Ce? Nici nu exista asa ceva, de unde ai auzit asa ceva? intreaba

invatatoarea.

- Pai a zis sor-mea ca daca libanezul ei ii mai da doua ciocane, isi ia apartament.

La ora de religie profesoara intreaba pe elevul Bula:

- Bula, ce ai vrea să îţi scrie pe cruce, dupa ce mori?

- Ceva simplu şi concis.

- Ca de exemplu?

- brb ……

Sergentul intreaba:

-Bula, de ce tot te plimbi pe langa magazia de munitie?

-Vreau sa ma las de fumat!

Sergentul e internat in spital de 2 saptamani. Bula se duce sa-l vada si se intoarce cu o fata ff trista. Toti il intreaba:

- Ce s-a intamplat Bula? Sergentul nostru… Chiar nu mai e nici o speranta?

- Da… maine se intoarce in unitate

Bula surprinde pe tacsu,facand sex cu maicasa.Mai tarziu il intreaba Ce faceai,tata?

-Mai Bula,acum n-ai sa intelegi dar ca sa pricepi tu,o umflam.Eu am sa plec in delegatie si te rog sa-mi spui daca mai vine cineva s-o umfle pe mata.

-ok,tata.Se intoarce tatal lui Bula,din delegatie.

-Ia zii Bula,a venit cineva la maicata?

-Avenit,tata, zice Bula dezamagitor,a venit un nene dar cred ca i s-a stricat pompa ca sufla mama in ea.

- Ce sunt parintii tai Bula?

- Mama e gladiatoare si tata procuror!

- Cum asa?

- Pai mama vinde gladiole si tata le procura!

- Mai, Bula! striga nevasta…

Sa-l dai afara pe sofer. Azi era sa ma calce de doua ori cu masina!

- Da’ de ce? Bietul baiat e atat de supus si ascultator, hai sa-i mai dam o sansa!

Bula trebuia sa dea un test si il ruga pe Strula sa-i zica raspunsurile. Strula i le zise: 1. In canal. 2. Stefan cel Mare 3. 100%. Bula se duce in sala de examen, iar profesorul il intreaba:

-Unde locuiesti?

Bula: -In canal.

-Cum te cheama?

Bula: -Stefan cel Mare ?

-Esti prost ?

Bula: 100%

Elevii unei clase au fost fotografiati, iar diriginta lor incerca sa-i convinga sa cumpere pozele:

- Ganditi-va, copii, ce dragut va fi atunci cand veti fi mari si va veti uita la fotografii spunand "Uite-o pe Oana – acum e avocat" sau "Uite-l

pe Mihai – acum e doctor"… Din clasa se aude o voce: – Uite-o pe diriga – acum e moarta!

In timpul orei de dirigentie, profesorul tine o lectie de morala si bune maniere.

- Va place o tanara domnisoara si ii faceti curte cu insistenta; seara mergeti la un restaurant elegant, pentru o cina tete-a-tete si, in timpul mesei aveti nevoie sa mergeti la toaleta.

Cum spui Popescu?

- Ii voi spune "Domnisoara va rog sa ma scuzati cateva clipe, trebuie sa ma duc sa urinez".

- Este o exprimare nepoliticoasa de badaran.

Ionescu, tu cum ai spune?

- Eu i-as spune "Domnisoara, trebuie sa ma duc la toaleta, ma intorc imediat". –

E mai bine, dar este dezagreabil sa pomenesti de toaleta in timpul mesei.

Bula tu ce ai zice?

- Ii spun "Draga mea, scuza-ma ca trebuie sa lipsesc o clipa, trebuie sa dau mana cu un bun prieten pe care sper sa pot sa ti-l prezint si tie in aceasta seara.

astea-s cele mai tari

| i44na a răspuns:

Intr-o zi lupul si ursul se hotarasc sa-l bata pe iepure. Ei au hotarat ca daca il vad pe iepure cu palarie il bat ca dc arre palarie iar daca nu are il bat ca dc nu are palarie.
Se intalnesc lupu si ursul cu iepurele(care n-avea palarie) si il bat(ca dc n-are palarie.
Lupul si ursul iar vor sa-l bata pe iepure dar acum nu mai stiu ce motiv sa gaseasca. Se gandesc ei ce se gandesc si pana la urma se hotarassc ca ii cer iepurelui sa le aprinda tigara si daca le da cu bricheta il bat dc le-o dat cu bricheta iar daca le a cu chibritu il bat ca dc le-o dat cu chibritul(iepurele o auzit ce vorbeau cei 2)
se intalnesc iepurele cu lupul si ursul. Lupul si ursul ii cer iepurelui sa le dea foc la tigara, la care iepurele:
- Cu bricheta sau cu chibritul
Si l-au batut:))
cine vrea sa stie dc sa dea click aici http://www.tpu.ro/......bat-ca-dc/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Erau odata doi frati Tache si Tica si aveau o pravalie pe nume Gaurica.
Se duce Bula odata la pravalie si intreaba :
- Aveti tush?
- Avem tush ,zice Tache, dar nu pot sa vand fara fratele meu Tica.
Vine bula a doua zi
- Aveti tush?
- Avem tush, zice Tica, dar nu pot sa vand fara fratele meu Tache.
Vine bula a treia zi si ii vede pe amandoi fratii la pravalie si ii intreaba
- Aveti tush?
- Nu, raspund amandoi.
Iese Bula nervos din pravalie si zice:
- Cand Fu Tache nu Fu Tica cand Fu Tica nu Fu Tache cand Fu Tache si cu Tica nu Fu tush la Gaurica.