| boy95boy a întrebat:

Cine stie o intampalre haioasa?
Am nevoie pentru un monolog in fata clasei.
Va multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Imtheoneinvented0 a răspuns:

Povestea lui Harap Alb
Cica a fost odata Rosu imparat si cu Verde imparat.Ca daca era si Galben imparat, va spuneam o poveste cu un semafor.Si cum statea Rosu imparat si cu Verde imparat asa la o bauta pe terasa, zice -Bah Verde imparat, ba de ce-s eu Rosu imparat ba?
-De la bautura esti rosu ba!-Pai stai.si tu de ce esti Verde imparat?-Bah sunt tot rosu nuami ca asa ma vezi tu ca esti beat! Si-l cheama pe fiu sau Halat Alb si-i zice:Te duci in tara lu Tapu imparat; iti iei un grajd din calul me...un cal in grajdul meu:stii tu cum faci,te duci cu jaratic,arunci, ia foc graju si care moare ultimu e calu tau.
Eeee si porneste Harap Alb la drum, pe drum se intalneste cu spanu.Si incep ei sa se bata zi de vara pana-n seara si cum se bateau trecu pe acolo scufita Rosi care striga:Voinicilor,ajutooor sariti ca ma mananca lupu!-Marsi fa acasa! Sa vi la noi cand te menanca altcineva! Eeee si ajung ei in tara lu Tapu imparat; aici se intalnesc cu toate personajele din tara lui Tapu imparat:Victorila-trei-lentila,Nastasila-poponila, Traian-batz-gropila, Petrila-gat-scurtil...Si mai era unu'; Cica -Tu care esti mah?-Eu sunt Setila,Gerila si Flamanzila.-Pai cum mah, toti trei?-Pai daca sunt roman, ce dracu' sa fac?

4 răspunsuri:
| Kazimir a răspuns:

Temele nu se fac pe TPU. pe tine de ce nu te suspenda? a da. stela suspenda pe cine vrea decat nu pe cei ce incalca regulamentu.

Răspuns utilizator avertizat
| Rapture a răspuns:

@didiutza
Vacanta Mare rullz.