| Chiforescu_Marius_1997 a întrebat:

cine ma ajuta cu un monolog despre sfarsitul clasei a IX-a. ceva idei.

Răspuns Câştigător
| n1445 a răspuns:

Trebuie sa scrii cum a fost sfarsitul clasei 9 pentru tine. Sa nu folosesti dialog si sa nu contina actiune sofisticata, complicata.
Mi-a fost foarte greu sa ma despart de prietenii mei, dar eram bucuros ca am scapat de scoala.
In ultima saptamana am chiulit de la scoala cu colegii ca sa stam la un suc/ pizza sa mai recuperam din urmatoarele saptamani in care nu o sa ne prea vedem. (mai continui tu cumva)