| Kyılε a întrebat:

Cititi pana la capat, este foarte important!
De azi, 7.08. 2015, vineri, ora 13:39, puteti aplica la postul de presedinte Trivia/Amuzante! Ce ati auzit, asa ca nu ezitati sa ma ajutati cu un vot si cu niste argumente alaturi cu referire la posibilul presedinte care poate fi fata sau baiat! Daca nu argumentati de ce ati ales respectivul, eu nu va voi lua in considerare votul. De ce sa argumentezi? Pentru ca vreau sa va aud parerea despre acel user si sa consider daca merita sau nu sa devina candidat. Eu, gazda dumneavoastra, organizez aceste alegeri si deci am nevoie de votul vostru ca sa nominalizez presedintele Trivia/Amuzante, ce va fi de luni, 10.08. 2015 (ora 12:00) pana pe 24.12. 2015. Nimeni nu e obligat sa candideze si nu are dreptul de a se autopropuna presedinte.

Cum trebuie sa fie presedintele?

Presedintele ales trebuie sa fie cu bun simt, amuzant, educat, inteligent, silitor cu privire la intrebari, onest, bun cu cei din jur, sa se faca clar (adica un picut autoritar). El trebuie sa scrie cum scriu eu si rareori sa foloseasca emoticoane (cand e momentul). Orice minus poate aduce suspendarea acestuia, inlocuindu-l cu un vicepresedinte (tot prin alegeri vom desemna). De asemena, daca observati vreun caracter neadecvat la adresa presedintelui, nu ezitati sa-mi raportati mie, fiindca eu voi fi cel care il va suspenda sau nu pe presedinte.

Cum trebuie sa ne purtam noi in preajma presedintelui si cand purtam o discutie cu acesta?

In preajma presedintelui noi trebuie sa fim respectuosi, sa nu vorbim urat, sa nu fim ironici la adresa lui, sa nu il hartuim pe ocolite (ca sa nu isi dea seama), sa il ajutam daca e cazul si sa nu-i vorbim cu "ma", "ba", "mai", "fa" (in caz ca presedintele este fata). Daca vreun user incalca o regula din cele mentionate, risca sa devina presedinte cand vor mai fi alegeri (adica la sfarsitul anului) si va fi raportat administratorilor site-ului, sau in cel mai fericit caz vor fi blocati sau ignorati.

Pana luni, 10.08. 2015, voi numara voturile situate doar in cadrul acestui anunt sub forma de intrebare, asa ca ce discutati voi in afara acestui "anunt-intrebare" nu va fi luat in considerare de catre mine! La ora 12:00, luni, voi nominaliza presedintele ales de voi prin vot si argumente!

Daca nu va convine ceva, puteti sa nu participati, dar inseamna ca voturile la adresa dumneavoastra vor fi anulate! Orice nelamurire este binevenita printr-un mesaj!

Alegeti cu cap! Succes!
Voi reveni maine cu un "anunt-intrebare" prin care sa desemnez candidatii!

Speranta moare ultima, asa ca asteptati pana in ultimul moment ca poate va va alege cineva! Daca nu va alege nimeni, din pacate, nu veti putea candida la presedentie!
Inca ceva, toti sunt obligati sa voteze, altfel nu vor putea beneficia de pe urma presedintelui.

37 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Mă plictisești. Încearcă la cauze nobile.

| Kyılε explică (pentru LoveSleep):

Iar tu incearca pe alt site. Nu e nevoie de tine!

| LoveSleep a răspuns (pentru Kyılε):

Am mai multe voturi folositoare decât tine.
Deci, teoretic e nevoie laughing

| Kyılε explică (pentru LoveSleep):

Teoretic, dar ce facem cu batjocoritul? Crezi ca de el e nevoie?
Asculta bine, eu nu am nimic cu tine, dar cred ca oamenii aia ti-au multumit asa, ca sa fie. Eu nu am nimic cu tine, dar dai niste raspunsuri de ****. Si sa nu-mi raspunzi ca si intrebarile sunt pe masura. Iar eu nu am voturi folositoare multe, pentru ca eu nu sunt prea activ pe site. Intotdeauna folosesti ca arma sarcasmul si batjocora, niciodata nu esti si tu serios ca omu'.
Incep sa-mi imaginez ce e in capul tau, baiete. Te rog, fa un bine si nu te mai obosi sa-mi raspunzi. Mai bine te-ai duce la culcare, singurul job al tau! Cred ca dormitul e singurul care conteaza pentru tine, de asta ti-ai pus numele asta! Oo, m-am prins, sau poate erai doar ironic

| LoveSleep a răspuns (pentru Kyılε):

Te-ai prins și ești primul, eram ironic cu numele.
Folosesc sarcasmul și batjocura din simplul motiv că tot ce caut e să mă distrez. Întreg site-ul ăsta și userii din ei nu valorează nimic pentru mine și tot ce vreau e să fie reciproc. Nu sunt genul care caută prieteni, pentru mine faptul că toată planeta mă urăște sau mă iubește nu înseamnă nimic.

Oricum, să întrăm în pâine.

"Tu nu ai alta treaba? Te-ai gandit de ce nu va pot suferi? Pentru ca nu va pasa de nimeni, doar de voi. Decat sa fiu corupt, mai bine ma indepartez! Ce avea daca aveam un presedinte al nostru? Era prea greu sa respectam niste reguli? Daca va insult, spuneti ca am ceva cu voi! Gresit, eu am ceva cu comportamentul vostru de 2 bani. Mai bine nu te-ai mai obosi sa-mi raspunzi la loc, fiindca nu vei iesi in avans cu nimic in fata mea! Daca esti inteligent, cedeaza!"
Ăsta e motivul pentru care ți-am răspuns în felul ăla prima dată.
Nu cred că te afli în poziția să-mi ții morală. Nu ești decât un copil răsfățat, instabil psihic care se crede inteligent.
Ai venit cu o idee tâmpită și ai așteptat ca toată lumea să-ți dea dreptate? Aici sunt copii de 15 ani, e o categorie în care ar trebui să se posteze chestii amuzante. Tu te-ai găsit să vii cu pachetul de reguli, dar nu ți-a mers și ai plecat să înjuri în gând pe la alte categorii. Fă-mi o favoare și data viitoare adreseaza-mi-te cu "Dumneavoastră".

| Kyılε explică (pentru LoveSleep):

Te rog, nu te victimiza si nu ma insulta tu pe mine, pentru ca nu ma cunosti catusi de putin ca sa vorbesti asa. Faptul ca esti cum esti te pune intr-o postura jalnica si prosteasca, gandindu-ma ca tu nu te poti conforma regulilor unui site, unde poate sunt si copii mici si nu vor sa-ti auda tie aberatiile. Te bagi singur in seama ca sa ai un raspuns +1, dar nu te gandesti ca lumea iti considera raspunsul nefolositor, iar tie nu-ti reproseaza nimic fiindca nu se pune in minte cu ratatii. Dar uite eu nu sunt ca ei, si cu mine nu faci asa. Ori imi raspunzi la intrebari corespunzator ori raportez raspuns jignitor si iti mai dau si ignore. Tu nu constientizezi ca aceasta categorie are scopul sa ne mai amuze, nu sa ne jigneasca, cum faci dumitale. Si ca sa ne fie clar, nu meriti sa ti se vorbeasca cu "Dumneavoastra", pretentios care esti. Stiu ca tie nu-ti pasa nimic din ce am spus si vorbesti ca sa nu pierzi SI ca sa ai +1, dar ma voi asigura ca nu va mai fi asa SI iti voi da ignore ca sa punem punct la treaba asta. Ma mir cum n-ai fost suspendat pana acum. -,-

| syd2 a răspuns (pentru LoveSleep):

Teoretic tu nu esti vinovat, fiindca era doar critica, dar oricum nu poti atarna etichete pe frunte chiar si daca nu e vina ta -_-

| RainmakerX a răspuns:

Eu unul nu sunt bun la asa ceva deci...
"bun simt, amuzant, educat, inteligent, silitor cu privire la intrebari, onest, bun cu cei din jur, sa se faca clar" Oare?

Vot pentru MadPotato. Numai dupa cand am citit "cu bun simt" au disparut o multime de posibile variante... dupa sa mai fie si "inteligent si amuzant". Clar MadPotato. smug Te-as fi votat pe tine insa nu te cunosc atat de bine.

| Kyılε explică (pentru RainmakerX):

Eu nu vreau sa candidez, multumesc. Dar sa stii ca daca te voteaza cineva ai putea sa incerci sa ai calitatile alea.

| RainmakerX a răspuns (pentru Kyılε):

Okay, Fain jocul, pot sa jur ca e pe bune. rolling on the floor

| Kyılε explică (pentru RainmakerX):

Pai no laughing

| KillMePlease a răspuns:

Dan Diaconescu preşedinte!

| syd2 a răspuns:

Prea multa politica hai nu te transforma si tu in Achim a lui Moromete ca multa treaba nu mai facem din asta, ma scuzi.

| VibeTrix a răspuns:

Hai,lasa-ma.m-ai dat pe spate.

| Copac13 a răspuns:

Unu toti uram politica sau cel putin eu si doi prefer monarhia deci mai bine avem rege

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba e Trivia ma, trivia, aici suntem liberi. Ce mama, acum ne apucam sa impunem autoritate? Pfff, hai nu facem si închisoare? Aici suntem liberi ca pasarile cerului. Nu avem nevoie de presedinte.

| Kyılε explică (pentru anonim_4396):

Pai sunteti cam prea liberi! Si in schimb, ce e rau in a fi mai bun?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il aleg pe MadPotato ...nu ma pricep la argumente dar se incadreaza in tot ce ai scris '' bun simt, amuzant, educat, inteligent, silitor cu privire la intrebari, onest, bun cu cei din jur, sa se faca clar (adica un picut autoritar). El trebuie sa scrie cum scriu eu si rareori sa foloseasca emoticoane (cand e momentul). ''

| Kyılε explică (pentru anonim_4396):

Imi pare rau, dar eu nu mai fac parte din aceasta categorie SI nu mai sunt gazda acestor alegeri. Alegeti-va alta gazda, copii, fiindca domnul Kyile nu mai are tragerea de inima de a mai va gazdui ceva!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kyılε):

X_____X. Nu iti da demisia, inca n'au intrat toti sa raspunda la propunerea ta.
Si unde vei fi, ha? La conversatii? Nu iti vad intrebarile...

| Kyılε explică (pentru anonim_4396):

Ce demisie? E doar o propunere, nu o lua ca pe un job. Eu tineam la propunerea asta, dar daca nu ai cu cine? Voi mai vedea daca primesc raspunsuri si poate voi continua doar de dragul alegerilor. Dar dupa asta luati-va la revedere!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lăudat fie Dumnezeu.

| Kyılε explică:

Am scapat din vizor o greseala: la "Cum trebuie sa ne purtam noi in preajma presedintelui si cand purtam o discutie cu acesta?" corect era asa: "Daca vreun user incalca o regula din cele mentionate, risca sa NU devina presedinte..."! Multumesc!

| Kyılε explică:

Se pare ca niciunul dintre voi nu este de acord cu ideea mea de a alege un presedinte. De ce nu vreti sa facem ceva frumos? De ce va ganditi numai la voi? Am nimerit intr-o categorie de oameni care se gandesc numai la ei si nu voi mai sta mult pe aici.

| LePotato a răspuns (pentru Kyılε):

Am o intrebare..nu prea am inteles ce rol are acel presedinte, deci?

| Kyılε explică (pentru LePotato):

"Avea", pentru ca nu cred ca voi mai organiza ceva vreodata pe aceasta categorie. Nu pot impartasi ceva frumos alaturi de asa oameni. Unii sunt dulci si buni, dar majoritatea lasa de dorit. Mi-a placut sa fac parte din aceasta categorie, dar de maine nu mai calc aici, asa ca cine are tragerea de inima sa-si ia ramas bun de la mine, bine. Cine nu, sa nu ma bage in seama ca mai mult ma enerveaza. Asta e! Nu e locul meu aici! Ma voi muta cred pe sau pe.

| Kyılε explică (pentru Kyılε):

Nu s-a postat tot raspunsul. Ziceam ca ma voi muta pe si. Nici mesaj de adio nu voi posta, atat de suparat sunt pe voi. Oricum, cui i-ar pasa ca plec? Ce frumos era inainte sa vina acesti oameni aici! Mai bine ma mutam din timp, dar nu stiam ce ma asteapta. Adio, Trivia/Amuzante!

| RainmakerX a răspuns (pentru LePotato):

Mad! Felicitari! Datorita mie si lui Jwoww esti presedintele neoficial al categoriei rolling on the floor

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

Si acum ce fac? #_#

| RainmakerX a răspuns (pentru LePotato):

Te bucuri si atat... totul s-a anulat deci nu mai conteaza ce faci.

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

Fain

| RainmakerX a răspuns (pentru LePotato):

Era si mai fain daca nu se anula. Iti dai seama. Ai fost votat presedinte cu 2 voturi pentru (eu si Jwow ) si 0 impotriva rolling on the floor Dar s-a anulat votul asa ca nu ai nicio putere asupra categoriei. Trist. sad

| LePotato a răspuns (pentru RainmakerX):

Oricum nu stiam ce sa fac, deci e ok @_@

| RainmakerX a răspuns (pentru LePotato):

Okay atunci happy

| Agenta000 a răspuns:

Si cum putem candida? In comentarii?

| Kyılε explică (pentru Agenta000):

Daca te voteaza cineva. In schimb ce poti face tu este sa votezi pe altiiwinking

Întrebări recente