| IoanaMra a întrebat:

Cum vi se par bancurile astea? laughing
Intr-o noapte, pe la ora 2, vine Gheo' la Ion si incepe sa bata de nebun la geam. Dupa vreo jumatate de ora iese Ion adormit si intreaba:
- Cine-i?
- Io, Gheo'!
- Ce vrei ma, la ora asta?
- Ioane, ai vopsea verde?
- Nu!
- Bine. Si pleaca.
Dupa vreo doua ore, cand tocmai atipise Ion, iar batai in geam.
- Cine-i?
- Tot eu, Gheo'!
- Si acum ce mai vrei?
- Ti-am adus vopsea verde

In cimitir, groparul sapa linistit si din cand in cand mai tragea si din tigara. La un moment dat vede cum dintr-un mormant iese o mana. Sapa si fumeaza in continuare linistit. Nu dupa mult timp din pamant iese mortul cu totul. Groparul sapa si fumeaza in continuare linistit. Mortul incearca sa il sperie. Groparul sapa si fumeaza in continuare linistit. Vede mortul ca nu are ce sa-i faca, se indreapta spre gardul cimitirului si vrea sa sara. Dintr-o data se trezeste cu ditamai lopata dupa ceafa. Groparul: - Radem, glumim, da’ nu parasim incinta.

Un politist patrula. Vine un copil si-i zice
-Nenea politistu'!
-Da.
-Cat e ceasul!
-2:45!
-La 3 fix sa ma pupi in fund...
Si fuge. Politistul alearga dupa el. Dupa un colt da de un ofiter superior.
-Unde alergi asa, mai Ioane?
-Un nesimtit de copil a venit si mi-a zis sa-l pup in fund la 3.
-Da' e abia 2:45, nu te grabi asa tare ca mai ai timp!

Omul de pe targa catre infirmieri :
- Unde ma duceti?
- La morga.
- Dar inca n-am murit.
- Pai, inca n-am ajuns...

Doi pusti mergeau in troleul 66 si spuneau bancuri despre politisti. Unul zice:
- Ba, de ce merg politaii cite doi pe strada?
- Pai unul stie sa scrie si altul stie sa citeasca!
- Ha, ha, ha...
In spatele lor, doi politisti pe care tipii nu-i observasera se opresc din conversatie si asculta la ce spun pustii. Dupa ce aud faza asta, se duc la ei:
- Actele la control, puslamale!
Cel mai mare dintre tineri scoate intimidat buletinul si il intinde politistilor. Ia ala buletinul, se uita la el si-i zice celuilalt:
- Ia noteaza acolo!

O frantuzoaica bogata, putin mai ofilita, hotaraste ca e cazu' sa incheie cu viata libertina si ca e cazu' sa-si intemeieze o famile.
Acu', ca sa fie sigura ca o sa fie satisfacuta de alegere (bani avea destui...), da un anunt in care pune o singura conditie: viitorul sot sa fie capabil sa o satisfaca de o suta de ori la rand, cu proba inaintea casatoriei.
Vine germanu' cedeaza dupa doua numere. Vine rusu' cedeaza dupa 3. Americanu', dupa 4.
Si apare Ion, din creierii muntilor, de la stana, din sanii naturii...
Dupa vreo trei ore, frantuzoaica, rupta, tinea scoru' cu creta pe parchet, langa pat, liniuta dupa liniuta:
-97 AAA AAAHH! 98 AAAUU! 96
Ion:
-No, domnita, 96 o mai fo...
-Non, c'est ne pas possible! 97 UUUUH! 93!
-No, nu-i bine, si 93 o mai fo!
-Mais non, c'est coorect! 94 OOOOH! 95 AAAA! 92
La care Ion:
- No, domnita, ca ne-am incurcat! Stergem tat si-o luam de la capat.

rolling on the floor)

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna! sa stii ca orice banc, daca il citesti cu atentie iti da o stare de bine, cel putin ultimu banc a fost tare.laughing

In prima seara de Craciun, niste copii merg la colindat la BASESCU:
-Steaua sus rasare...
-Taceti mai copii ca BASESCU e bolnav.
A doua seara:
-Steaua sus rasare...
-Taceti mai ca BASESCU e pe moarte!
A treia seara de Craciun:
-Steaua sus rasare...
-Taceti mai ca BASESCU a murit!
-Oooo ce veeesteeee minuuunaaaata...laughinglaughing

Doua blonde stau in statie. Una intreaba de cealalat
- Ce nr de maxi-taxi astepti?
- 3, dar tu?
- 7.
In statie vine maxi-taxi nr 37, o blonda entuziasmata tipa:
- Vai ce bine, vom merge impreuna!laughingrolling on the floor

Bubulina se duce la doctor si se plange ca-i tare nervoasa.
- Maritati-va, ii zice doctorul.
- Sunt maritata.
- Atunci, luati-va un amant.
- Am unul!
- Luati doi...
- Am!
- Trei...
- Am!
- Aoleu, dumneata esti bolnava.
- Dati-mi scris, domnule doctor, ca lumea zice ca-s curva.rolling on the floorrolling on the floor

| sddsdsdewre a răspuns:

Foarte tari glumele.

| Aide a răspuns:

Un om cade de pe un bloc in constructii si moare. este dus la morga.
se cheama la fata locului un copil ca martor.
-mai copile de ce crezi tu ca a murit nenea?
-pentru. ca a spus o nu pot spune
-zii mai copile.
-bine. acel nene a murit pentru ca a injuratprostie.
-ce prostie?
-a murit pentru ca a spus : in p***a matii de copil nu mai impinge schela.

| Bianca3108 a răspuns:

Sunt funny laughing