| Robert_Găman_1993 a întrebat:

Dacă aș avea o corabie precum pirații, una cu pânze, as putea naviga cu ea?
P.S. Vorbesc serios!✌

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Oriunde doar in buzunarul meu nu

| gogu220 a răspuns:

Da. Poti naviga cu o Galiotă, Ghimie, Vetrelă, Bric, Goeletă sau Velieră. Toare acesrea sunt anbarcatiuni cu pânze de la mică la mare. Ai vevoie de permis în funcţie de mărimea vasului. Dacă vrei să te plimbi cu una găseşti în port la Balcik în Bulgaria de închiriat cu ziua, cu sau făra căpitan de vas.

| teo530 a răspuns:

Nu ca te-as prinde eu si atunci ar fi corababia mea cu tot banetul de pe ea.

| Mt34 a răspuns:

Nu, dacă nu este înregistrată