| AirănMeidăn a întrebat:

"Daca cangurul sare, sarea de ce nu cangur?". Nu punem aceasta intrebare filozofala de prea mult timp. Nu vi se pare ca, cangurul iese in pierdere? Nu vi se pare ca, cangurul e luat drept prost de catre sare? Sarea l-a pus pe cangur sa sara, promitandu-i ca ii va intoarce favoarea, dar a trecut prea mult timp. De prea mult timp sarea nu sare.

Alaturati-va mie si haideti sa facem sarea sa sara!

34 răspunsuri:
| Rustin a răspuns:

Prinzi un clubber bastard.Il crestezi si torni o cana de sare peste rana. Voila, ai sarituri. SI ai impuscat 2 iepuri deodata

| Seepty a răspuns:

Sarea nu cangur pentru ca apa nu om.

| AirănMeidăn explică (pentru Seepty):

Dar omul apa? Asta e intrebarea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper că ai idee că sarea poate să-ţi vadă întrebarea şi să afle că complotezi împotriva ei.
Mai mult ca sigur că sarea deja şi-a luat armament de ultima generaţie şi şi-a făcut vreo ditamai armata. O s-o păţeşti rău! devil

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu ești de partea sării?batting eyelashes

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu doar, sunt într-o relaţie extraconjugală cu ea de un an incoace. PS: Te rog să nu-i spui zaharului de asta.

| AirănMeidăn explică (pentru anonim_4396):

Sper ca si tu ai idee ca la fel ca sarea, zaharul are acces la internet, deci si la TPU. Cu placere.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Da, dar sarea stie sa citeasca, zaharul nu, deci prin urmare nu are cum sa-mi inteleaga raspunsul.

| AirănMeidăn explică (pentru anonim_4396):

Decat daca cineva i-ar fi spus...

Cu placere, din nou!

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Și cu piperul cum rămâne?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-i o rachetă în partea dorsală, îţi ajunge la max. 500 m.winking
Sănătate!

| AR1373 a răspuns:

Sa ai grija la sare ca daca iti vede intrebarea e vai s-amar.
Fi cu ochii in patru.

| AirănMeidăn explică (pentru AR1373):

Dar daca sunt cu ochii in 69?

| AR1373 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Eee...asta-i alta poveste.
Numa' gandacii si insectele pot fi cu ochii in atatea directii, asa ca o sa-ti spun musculita.
Nu uita ai grija la sare musculita...

| AirănMeidăn explică (pentru AR1373):

Macar nu ma mai crezi un cartof.*respiratie usurata*

| AR1373 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Acum esti o cana, un cartof si o musca...
Felicitari! Ai depasit recordul mondial la existete multiple!
*aplauze, ovatii, fluieratui*

| AirănMeidăn explică (pentru AR1373):

*zambet tampit pe fata*

| AR1373 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Mi-e foame...am pofta de niste cartofi prajiti...

| AirănMeidăn explică (pentru AR1373):

Si mie mi-e foame. Am pofta de un aparat foto.

| AR1373 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

*ras prefacut*

| AirănMeidăn explică (pentru AR1373):

*zambet prefacut si apoi ia o furculita si ii impunge obiectivul*

| AR1373 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

*fata de catelus tamp*
De ce razi de aparatele foto?
Ma faci sa plang si te spun lu' mama.

| AirănMeidăn explică (pentru AR1373):

*strica aparatul foto*

| AR1373 a răspuns (pentru AirănMeidăn):

*se fierbe intr-o oala cu apa fierbinte*

| AirănMeidăn explică (pentru AR1373):

*isi suna fartatii cartofi pentru a declara razboi cu aparatele foto*

| SmileyQueen a răspuns:

Pai ce? in racheta astronautii nu au sare? Nu s-a intamplat vreodata ca un astronaut sa scape sarea din racheta si aceasta sa explodeze? Acum stim de ce sarea nu sare...Fiindca ar putea sari pana in spatiu si sa explodezelaughing

| DalyanKawaiiiii a răspuns:

Arunca sarea de la etaji pe o trembulina sau in capul vecinului sa vezi ce o sa sara sarea in sus de neri din cauza ca ai aruncat-o in vicin si nu in cartofii prajiti

| MoarteaLaConserva a răspuns:

Așa-i! Rasism! Cangurul are nevoie de drepturi egale cu sarea!
Ca să ne arătăm solidaritarea, vom pune de acum canguri în tot ce facem, mâncare, slujbe, tăt! Și pentru toți anii de sclavie ai cangurului, vom redenumi povestea ''Sarea în bucate'' cu ''Cangurul în guvern'''

| AirănMeidăn explică (pentru MoarteaLaConserva):

Da! Vom bate chiar si monede cu fata Cangurului! Si voi pedepsi orice persoana care din acest moment nu va scrie numele Sau cu litera mare!

| MoarteaLaConserva a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Înființăm cultul cangurului dacă e nevoie. Proteste, în stradă, că de, maică, au și ei drepturi! Prea multe ilegalități ale sării trecute cu vederea. Propun interzicerea sării direct și înlocuirea ei cu lapte de cangur.

| AirănMeidăn explică (pentru MoarteaLaConserva):

Nuuuu!(strigat disperat)

Nu i-ai scris numele cu majuscula! Tradatorule!

| MoarteaLaConserva a răspuns (pentru AirănMeidăn):

Încă n-a intrat legea in vigoare. Right? Riiiiiiiight?

| AirănMeidăn explică (pentru MoarteaLaConserva):

De data asta ai castigat. Dar nu uita, a fost doar o lupta, nu razboiul!

| MoarteaLaConserva a răspuns (pentru AirănMeidăn):

*plecăciune* Bunătatea nu-ți va fi uitată tinere chowder.