| Alien a întrebat:

Daca un avion cu 200 de persoane la bord se prabuseste intr-un cimitir si supravietuieste 1 (pilotul) cati decedati mai gaseste echipele de descarcerare?

10 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Trecând peste oribilul dezacord, victimele care sunt găsite (unele pur şi simplu aproape că dispar de tot) pot fi uşor recunoscute...nu de alta, dar mortul de câţiva ani este aproape descompus, iar cel de câteva luni miroase de îţi vine rău. happy (apropo, avioanele comerciale nu au sisteme de catapultare pentru pilot, doar cele de luptă)

Elianna
| Elianna a răspuns:

@Alien:referitor la cea de-a doua postare a ta: Gresit! Avioanele de pasageri nu au posibilitatea catapultarii pilotului! Pentru asta avionul trebuie sa fie construit special cu trapa de catapultare deasupra,(si scaun special)ca daca scaunul sare in sus si se loveste de tavanul avionului...care este ajutorul? @Identitate are dreptate!

| Ea12345 a răspuns:

Fara numar, sa moara pilotu'!big grin

| Bubiko a răspuns:

201. Stii de ce?
Pentru ca tu nu ai zis doua lucruri. Din cei 200 tu n-ai pus pilotul si copilotul. Raspunsul este: Echipele de descarcerare gasesc 201 de decedati.

| RikarDo a răspuns:

199 + cei ingropati

identitate
| identitate a răspuns:

199, daca au noroc, daca nu, mai putini.
Daca vrei sa pui la socoteala si mortii din cimitir, care sunt la 2 m sub pamant...cade teoria! Daca e sa ajunga acolo avionul, nu prea mai gasesc cadavre, nici macar ale pasagerilor, de unde altii in plus?! Impactul ar fi mult prea puternic, avionul ar exploda si nici pilotul nu ar supravietui!winking
Deci...Hai,zi ca nu-i asa!tongue

identitate
| identitate a răspuns:

@Alien,
Numele ti se potriveste, numai extraterestrii pot sa aiba avioane de pasageri din care pilotul poate sa se catapulteze! Dar de ce numai unul poate sa faca asta, celalalt pilot e mai fraier?!big grin Macar si celalalt sa scape daca pasagerii nu au dreptul...Si pe unde se catapulteaza pilotul, prin plafon?!
Daca vionul se prabuseste pe aleea principala din cimitir?!tongue
Hai sa zicem ca e asa, ca sa-ti fac pe plac.In acest caz, echipele de descarcerare nu mai gasesc nici un cadavru!winking

| Alien explică:

@identitate pilotul a supravietuit pentru ca sa catapultat!

| NinaY a răspuns:

199 de persoane care mai erau la bord, si toti restul din cimitir laughing

Răspuns utilizator avertizat