| ww2Totenkopf a întrebat:

Daca un trabant merge cu viteza de 50km/h, cat costa un kg de cartofi in piata?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
19 răspunsuri:
| NOBODY a răspuns:

Cu Dacia Logan transporți și copiii și marfa în siguranță.

| anad a răspuns:

Gratis! Daca vinzi si ai doar Trabant, nu esti bun comerciant si trebuie doar sa scapi de marfa. Daca cumperi si ai doar Trabant, sigur n-ai bani de cumparaturi( si pe cei care i-ai avut i-ai consumat pe benzina) si ar fi pacat sa fi mers degeaba!

| zurick a răspuns:

Tu nu stii ce-i aia Romania? Invata sa furi

| ??c??? a răspuns:

Arăt eu a matematician?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un trabant si jumatate

| Ashadow a răspuns:

Mai bine ai folosi trabantu' pentru a te duce pan' la Mc sa-ti iei d-acolo cartofi direct prajiti, dooh.

| suităr a răspuns:

Păi având in vedere viteza,trasăm vectorul și-l compunem cu vectorul vântului prin metoda triunghiului, apoi rezultă un vector care are ca modul un cartof jumate'. Având in vedere că viteza egal cu distanța supra timp, timpul de a ajunge in piață se injumătățește, dar modulul e un cartof, ceea ce rezultă că viteza egal cu 10 cartofi pe oră. Știind că prețul trabantului este de 10 lei, rezultă că un cartof egal cu 0, 10 bani, rezultă că un Kg de cartofi egal cu 1 leu.

| Ayako a răspuns:

2 lei.

| LordBolton a răspuns:

3 lei.

| Neverwas a răspuns:

Jeleuri gumate

| αɴι28 a răspuns:

20 de mii nenica! Hai ca-i dau ieftin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1,5 lei/kg cool

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat vrea vanzatorul.

| YoChriss a răspuns:

NU are legatura.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Tot atat cat costa un kg de trabant daca o felie de cartof ruleaza pe bulevardul gatului cu o viteza mai mare decat egala cu tangenta cosinusului extras din radacina de muschi

| Iubareata22 a răspuns:

Bani! happy

| Andrutza137 a răspuns:

Pai nu sunt sigura, dar cred ca in jur de 10 lei laughing..Mai bine incerci cu gaini ele sunt mai consistente..Chiar ma duca acum la oftamolog ca ma doare creierul si nu mai vad binee sad

| hihellarii a răspuns:

Mai bine te-ar interesa sa cumperi un sac in care sa bagi cartofii dupa ce ii furi.duh smug

| SexyUnicorn a răspuns:

3 lei nene da daca imi dai mita (jeleuri) 1 leu :3