| Barajag a întrebat:

De cate ori pe an e lenes romanul?laughing

Răspuns Câştigător
| smaranta a răspuns:

Pe la noi prin Ardeal se zice:cand e vremea lucrului dati hodina trupului, vorba din batrani, care trebuie respectata nu-i asa?

18 răspunsuri:
| anad a răspuns:

De cate ori vrea sa se simta bine! Nu spune tot mereu:ma ...paste o lene!

| Leea1234 a răspuns:

Nu exista roman lenes... exista roman fara chef!
si traiul asta de rahat ne cam "taie" tot cheful...

lolita
| lolita a răspuns:

Doar la alegeri laughing

leonardk
| leonardk a răspuns:

De 4 ori pe an. De Hram, de Paste, de Craciun si in fiecare zi. (asa bea Pavel Stratan)

auran
| auran a răspuns:

Cel putin de trei ori pe an... de Craciun, Paste, Ziua lui, asta dupa ce-si umfla stomacelul cu mii si mii de bunatati...

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

(Dimineata la pranz si seara) x 365 zile = de multe ori!

| Orannginna a răspuns:

De vreo 365? laughing

| remus a răspuns:

In fiecare zi, pentru a iesi din aceasta stare trebuie sa avem motivatie cat mai placuta.

| daniDeeDee a răspuns:

12 luni pe an.

| cristi27 a răspuns:

La noi in romani este o vorba; lucrul incepe cel mai bine cu o pauzalaughingasa ca majoritatea dintre noi am ramas tot in pauzalaughing

| skydriver a răspuns:

De 4 ori: "de Craciun, de hram, la Paste si in fiecare zi" (P. Stratan)

| betty17 a răspuns:

De 3 ori pe an...restul anului este in concediu medicalbig grin

succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu azi. Nu se va mai repeta. Promit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Reformulează. De câte ori pe an NU e leneș românul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare secunda, minut, zi, saptamana, luna, an, deceniu, secol, mileniu laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanul nu e lenes, doar se odihneste multhee hee

| princess a răspuns:

In fiecare zirolling on the floorrolling on the floor)

| mishu25mishu a răspuns:

Tot timpul