| Buzoiu_Alex_1991 a întrebat:

De ce e ceru albastru

10 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Trăiești în minciună.
Ai fost prostit toată viața ta.

| LoveSleep a răspuns:

De supărare.
Nu te mai holba la el.

| Doub a răspuns:

Pentru ca isi permite.smug

| Mayar a răspuns:

Ca sa se mire... cinevahee hee

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

De ce e apa uda?

| dragosbogdan001 a răspuns:

Pentru ca asa vreau eu.

| TiberiuFasole a răspuns:

Raspuns serios:
Ghici ce?! Cerul nu este albastru! Nu există niciun pigment albastru în cer, este doar o iluzie optică. Acolo sus şi peste tot în jurul nostru există gaze de diferite feluri, precum oxigenul, nitrogenul şi dioxidul de carbon. Pe lângă aceste elemente există şi praf, vapori de apă, spori şi chiar animale foarte mici.

Atunci când lumina Soarelui atinge ceva, se reflectă. Obiectele mari, precum Luna, reflectă lumina foarte bine. Praful selenar este negru, însă are o capacitate de a reflecta lumină atât de mare încât străluceşte puternic în noapte.

Raspuns amuzant:
Are bani de albastru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca deoarece, este albastru din cauza luminii care vine, si universul are negru si galaxia, ca daca am fi ispatiu nu l-am vedea si am vedea doar planeta si Terra e rotunda, si mda...

| AndreyBorona a răspuns:

De ce nu ai pus semnul intrebari

| MitchAlpaca a răspuns:

Lol