| zalisa a întrebat:

De ce nu se duc păsările cu autocarul în țările calde?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Se duc dar tot mai putine ca deja au masina proprie de cand s-au aciuat prin tarile vestice "calde", iar multe se duc cu avionul, mai ales in Spania! Doar berzele isi pastreaza mijloacele de locomotie traditionale, aripile, dar se pare ca si-au facut un obicei de a zbura mai mult spre India! S-ar parea ca de acolo au mai multe comenzi!

12 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cu trenul e mai ieftin

NOname
| NOname a răspuns:

N-au bani de bilet de intoarcere. oh go on

| Doddel a răspuns:

Au rau de masina.

| AshuraElric a răspuns:

Pentru ca autocarele sunt pline cu animalele de noirolling on the floor
De ce sa dea banii pe prostii cand pot face poze la copii...rolling on the floor

| HaruhiFujioka a răspuns:

Pai pentru ca au aripi si pot zbura si se pot opri cand vor si pentru ca nu exista un autocar pentru pasari

| Диана a răspuns:

Pentru că ăştia nu vor să le dea paşapoarte.

| MMadalina a răspuns:

Pai, de ce sa mai dea bani pe autocar cand pot pur si simplu sa zboare?laughing

| Aℓida a răspuns:

Fiindka nu fac accident cu mashina.asa macar daca mor, mor de batranete, foame, sete sau din propria prostie.oh go on

| Deddu a răspuns:

Nu si-au facut programarelaughing

| GuessWho_8607 a răspuns:

La noi in tara sunt prea multe gropi happy

| luminush694 a răspuns:

Pentru ca ele,, stiu sa zboare,, si pentru ca,, ele trec pe-deasupra marilor si a oceanilor,,!

| 7raul7 a răspuns:

Pentru ca sunt mai destepte ca tinewinking