| Libelle a întrebat:

De ce toti vor porecle?

16 răspunsuri:
| 009 a răspuns:

O porecla apartine unui singur om e ca si numele... tu nu vrei un nume?

| asdffghjjkl a răspuns:

Sincer nu stiu... Am vazut multi ca intreaba de porecle la diferite nume. Doamne, iarta-ma! Dar nu v-au dat parintii vostri nume? Pe mine ma enerveaza poreclele astea... Nu le vad rostul.

| Libelle explică:

Am un numelaughing sh imi place

| Reew a răspuns:

Probabil ca vor porecle fiindca nu le place numele lor saupur si simplu este distractiv si chiar funny happy.

| Ady93 a răspuns:

Mi se pare aiurea ca unii cauta porecle, poreclele se obtin in urma unor intamplari distractive, altfel nu are nici un farmec sa ai o porecla.

| Anabeth a răspuns:

Ca sa nu fie in rand cu lumea. happy
Sa creada ca porecla va fi un atu in societate.

Pup, I ♡ The SunShine。

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ''unici'' ce sunt eiwinking

| vortex12 a răspuns:

Sincer ...am si eu o porecla(sau mai multe) dar fara sa vreau big grin
sa zicem din (noroc)le am

| lovenotsex a răspuns:

Sunt momente cand iti place sa fi strigat sau intitulat altfel mai nostim poate decat cu numele pe care il ai. Poreclele sunt trecatoare, rar sunt care pastreaza o porecla pentru multi ani daca o preia de la o varsta mai frageda. Uneori cred ca e nevoie aia de ceva nou.

| NuAmHabar a răspuns:

Pai eu nu vreau porecla, poate acei cineva care vor porecle se cred mai interesanti, desi sunt unii carora nu le plac numele lor, nume mai vechi sau mai ciudatewinking

| Razvan a răspuns:

Una e ca vrei o porecla si te gandesti singur sau si mai bine ti-o dau altii si alta e ca ne ceri noua o porecla, noi care habar nu avem cine esti sau ce iti placethinking

| Bubu a răspuns:

Nu neaparat ca vor ei, ci li se pun porecle de prieteni fara sa accepte ei.sau poate d la pers cu care nu se inteleg bine niste porecle amuzante sau urate pe care ei nu le accepta

| brosu a răspuns:

Oare le-o fi ruşine cu numele lor?
Sau mergem pe premiza că nu ei şi-au ales numele şi acum o pot face?

| FreshDreams a răspuns:

Buna!

Unora, poreclele li se par ceva shic, la moda, de gasca, de aceea.happySi pentru ca ii distreaza...intr-un fellaughing

| LoLo_9163 a răspuns:

Pai, de ex pe mine ma cheama Cristina dar toata lumea imi zice Dory, pentru ca era una in Nemo care era super amuzanta.Asa ca o porecla reprezinta de fapt personalitatea ta.
Cel putin asa cred laughing.

| evoke a răspuns:

Sincer chiar nu stiu. straight face Adica... ei isi aleg poreclele si le spun prietenilor.: " Uite de azi vreau sa-mi spuneti asa, asa si asa.", sau prietenii lor le pun poreclele in functie de cum se comporta, ce le place...etc.straight face