| DeeDee28 a întrebat:

Deci eu am 2 intrebari:

1)Cine a inventat gaura la macaroana?

2) Cum se prescurteaza cuvantul "macaroana"?

Scuze de intrebari dar sunt si eu curioasa

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

1. Cineva, candva, a luat o gaura si a invelit-o cu coca, si gata macaroanawinking
2. "macaroana" prescurtat se spune "macaroana scurta"winking

6 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cine inventat macaroana a inventat si gaura! Prescurtare:mcrn!

| AndreeaSiAndra a răspuns:

1.italia
2.mcr
cred big grin

| perla a răspuns:

M-ai facut sa rad ...in italia se mananca macaroane mai mult ca in tot continentul American si cred ca ei l-au inventat!

| FineBroAndy a răspuns:

M-ai dat pe spate cu intrebarea asta rolling on the floor. Pai eu cred ca se prescurteaza macaro laughing. Iar despre gaura nu stiutiu ce sa spun... poate arata mai bine cu gaura decat fara gaura, sau era mai gustoasa.

| maki11 a răspuns:

Era moment de criza. A fost o persoana care se gandea sa inventeze un nou fel de mancare. Si i-a venit ideea unei specialitati produse din paste fainoase, si anume...macaroana.
Insa asa cum am mai spus, era criza, dar omul tot trebuia sa manance. Asa ca s-a gandit ca in cadrul tubului macaroanei sa lase in spatiu liber. Stiindu-se ca aerul exista pretutindeni, va exista si in mijlocul macaroanei. Omul va manca macaroana, insa, va inghiti si aerul. In concluzie, stomacul lui se va umple mult mai usor si va manca deci, mult mai putin. Si asa s-a trecut si peste criza si s-a inventat si gaura la macaroana. laughing)

Cum se prescurteaza? Pai nu prea merge

| Andra_3307 a răspuns:

La fel ca si fragolina presupun ca in Italia... iar prescurtarea o fi mcrnalaughing ori mine da nu are prescurtarelaughing