| zemantex a întrebat:

Din capitolul Nu gasiti pe google: Exista grade Celsius, Fareinheid, Mercali, Richter, insa cum se numesc gradele unui cerc? (360 grade si mai cum?) happy

4 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Grade normale... dar la cerc mai sunt folositi si radianii... din cate imi aduc eu aminte...corectati-ma daca gresesc.

| Alex >D a răspuns:

Radiani big grin stiu ca e aproximativ 57 de grade celsius si 180/TT grade *!
sau stai asa. cum sa zici? grade simplu, avand ca submultiplii min., sec., dar nu cunosc vreo denumire anume! doar grade

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Radiani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Kelvin.grade kelvin.