| Hammurabi a întrebat:

Din "înțelepciunea" unui "cunoscător" :

"Cei care ajung în spital și sunt intubați, nici unul nu scapă. Că în loc să le dea oxigen, îi sufocă. Și toți mor.
Mi-a povestit o cunoștință care a pățit-o."

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Dovada ca exista inviere! laughing

| sierra1 a răspuns:

Să ne ințelegem: ești de acord cu "cunoscătorul" sau îl combați?

| Hammurabi explică (pentru sierra1):

N-ai prins nonsensul... "toți mor. mi-a povestit o cunoștință care a pățit-o" laughing

| Wr3nch a răspuns:

Si eu uneori visez ca dau cu sabia ca in jocuri video. E frumos cand dormi.

| SilentRain a răspuns:

Aici de vede nivelul de cultură al țări noastre, cu adevărat tragic

| Hammurabi explică:

Thinking emoticon

| Lioana a răspuns:

Asta e o gluma? laughing

| Hammurabi explică (pentru Lioana):

E un comentariu scris de cineva pe net (ziarist vechi) care n-a sesizat ruptura de logică dintre "toți mor" și unul de-ăsta mort care a pățit-o, și totuși i-a povestit lui... laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

Cel care ți-a povestit această 'fantastică' poveste era cumva parapsiholog / metapsiholog? laughing
Sau erau unul dintre cei doi celebri parapsihologi Ed și Lorraine Warner?

Dacă tot a ' pățit-o ' aceea cunoștință, de ce nu l-ai întrebat pe ' povestitor ' ce i-a mai povestit cunoștința?
Poate, până la urmă cu ajutorul fantomelor vom găsi o metodă de a opri pandemia!
laughing

| Hammurabi explică (pentru anonim_4396):

Habar n-am.
La asta m-am gândit și eu, că o fi făcut vreo ședință de spiritism. laughing