| PinkPanter a întrebat:

Dupa parerea voastra ce inseamna Gangnam Style?

44 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

O prostie pe care dansează toată lumea.

| InsartIuzarneimHiar a răspuns:

Stilul Gangnam straight face
Of, incultii astia.

| BeastMaster a răspuns:

Stilul calului...
Cred.

| JeStieKungFuDaNuStieKarate a răspuns:

Stilul Gastelor? Oppa Goose Style tongue

| niko200 a răspuns:

1)
Oppa are stilul Gangnam!
Stilul Gangnam!

O femeie care-i cald şi grijulie în timpul zilei
O femeie clasică care îşi permite să se relaxeze cu o cafea
O femeie a cărui inima îi ia foc atunci când se apropie seara
Ea este o femeie fermecătoare în două feluri

Sunt un bărbat care-i cald ca tine în timpul zilei
Sunt un bărbat care bea o cafea ferbinte dintr-o singură înghiţitură!
Sunt un bărbat a cărui inima îi exlodează atunci când este noapte
Aşa sunt eu!
Cine e aşa ca mine?

Frumoasă şi adorabilă
Aşa eşti tu Heeei!
Chiar aşa? Heeei!

Frumoasă şi adorabilă
Aşa eşti tu Heeei!
Chiar aşa? Heeei!
Să mergem împreună de acum până la sfârşit
până la sfârşit, până la sfârşit,
până la sfârşit, până la sfârşit

Oppa are stilul Gangnam! Ahh!
Stilul Gangnam!

Oppa, oppa, oppa, oppa
Oppa are stilul Gangnam! Ahh

Stilul Gangnam!
Oppa, oppa, oppa, oppa
Oppa are stilul Gangnam! Ahh

Eeeee! Sexy domnişoare
Oppa, oppa, oppa, oppa
Oppa are stilul Gangnam!

Eeeee! Sexy domnişoare
Oppa, oppa, oppa, oppa
Eeee! eee eee eeeeee

2)
O femeie care este liniştită, dar se joacă, atunci când ea se joacă
O femeie care îşi lasă parul desprins în jos atunci când este momentul potrivit
O femeie care este sexy şi fără să se dezbrace
Ea este o femeie senzuală!

Sunt un bărbat care arată ca un gentleman dar este jucăuş
Sunt un bărbat care înebuneşte complet când este nevoie
Sunt un bărbat cu idei mai mari decât muşchii!
Aşa sunt eu!
Cine e aşa ca mine?

Frumoasă şi adorabilă
Aşa eşti tu Heeei!
Chiar aşa? Heeei!

Frumoasă şi adorabilă
Aşa eşti tu Heeei!
Chiar aşa? Heeei!
Să mergem împreună de acum până la sfârşit
până la sfârşit, până la sfârşit,
până la sfârşit, până la sfârşit

Oppa are stilul Gangnam! Ahh!
Stilul Gangnam!

Oppa, oppa, oppa, oppa
Oppa are stilul Gangnam! Ahh

Stilul Gangnam!
Oppa, oppa, oppa, oppa
Oppa are stilul Gangnam! Ahh

Eeeee! Sexy domnişoare
Oppa, oppa, oppa, oppa
Oppa are stilul Gangnam!

Eeeee! Sexy domnişoare
Oppa, oppa, oppa, oppa
Eeee! eee eee eee eeee

3)
Asupra omului cineva care aleargă este omul care zboară!
Draga, draga mea, eu le ştiu pe toate
Asupra omului cineva care aleargă este omul care zboară!
Draga, draga mea, eu le ştiu pe toate...
ÎNŢELEGI CE VREAU SĂ SPUN?

Oppa are stilul Gangnam!
Eeee! eeeeee eee eeee

Eeeee! Sexy domnişoare
Oppa, oppa, oppa, oppa
Oppa are stilul Gangnam!

Eeeee! Sexy domnişoare
Oppa, oppa, oppa, oppa
Eeee! eeeeeeeeeeee
Oppa are stilul Gangnam!

4)
Oppa, oppa, oppa, oppa...
Oppa are stïlul Gangnam! Ahh!

(Sursa:versuri.ro)

De aici reiese ca Gangnam style=Stilul Gangnam

| PinkPanter explică (pentru niko200):

Ti-am spus sa-mi spui ce inseamna pentru tine nu sa-l copii de pe net apoi sa-l traduci cu Google Translate si sa-l scrii aici.

| niko200 a răspuns (pentru PinkPanter):

Nu l-am tradus cu google translate.ti-am dat versurile in romana...ma gandeam ca poate le vrei. oricum, ai vazut traducerea..deci?

| єχcєєℓ a răspuns:

Gangnam style-Melodia compusa de PSY care prezinta stilul de viata din Gangnam( e un fel de localitate)

| PedoBarbie a răspuns:

O prostie. Ce e idioţenia asta de întrebare?

| PinkPanter explică (pentru PedoBarbie):

E o intrebare! daca e asa idioata intrebarea de ce ai mai raspuns la ea?

| Konata a răspuns:

Buna :*, pai nu stiu e vrei sa spui prin ''ce inseamna'', insa eu stiu ca este un stil de dans pe care s-a facut si o melodie foarte nostima insa si frumoasa : http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0 pe ritmul melodiei ''I'm sexy and I know it-LIMFAO''. Este un stil de dans care se practica mai in toate tarile insa nu este prea raspandit, este un fel de ''street-dance''. O zi buna! :)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Konata):

Poate doar seamana, dar Gangnam Style nu se danseaza pe I'm sexy and I know it.

| Konata a răspuns:

M-am informat mai bine si, cica acest dans se bazeaza ma miscarea picioarelor in directie ovala, adica. e cam greu de explicat insa uite aici: http://www.youtube.com/watch?v=9bZkp7q19f0, uite-te cu atentie la dans si vei prinde miscarea;).

| CryChristiAN a răspuns (pentru Konata):

Deja am prins-o.( PS: era sa cad in cap intr-o zi)

| FadetoBlack a răspuns:

Gangnam Cică e un oraş laughing Aşa am auzit.
Oricum înseamnă o tâmpenie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rahat sud-coreean.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stilul gangnam! corect? smug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai, cate raspunsuri tampite puteti da. Zau asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stilul Gangnam thinking

| OskarRM a răspuns:

Păi...unii spun că e o melodie, alţii un dans sau un stil, o modă. După mine e...un jeg contagios, un virus greţos care a infectat o mare parte a turmei, o dejecţie vomitată de un gălbejit.

| Quasimodo a răspuns (pentru OskarRM):

Subscriu!
As adauga ca pare un stil de dans al gay-lor ( vezi felul cracanat in care se deplaseaza )!

| Almássy a răspuns:

Gangnam style=stilui lui oppa /oppa tradus=frate mai mare sau ceva de genu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Almássy):

"Oppa" ii spune o fata unui baiat mai mare laughing
"Hyung" ii va spune un baiat altui baiat mai mare

| Almássy a răspuns (pentru anonim_4396):

Am zis... ceva de genu

| ILoveTacos a răspuns:

Gangnam style e un neologism ce denumeste stilul de viata din districtul Gangnam din Seoul.(Oras din Koreea)Despre asta e si vorba in cantecul lui PSY, despre viata oamenilor din acea zona.

La fel de bine am putea spune Bucuresti Style, ar insemna tot stilul de viata al celor din Bucuresti.

Sper ca am ajutat!

| Danişor a răspuns:

„Gangnam Style" (în coreeană: 강남스타일, AFI: [kaŋnam sɯtʰail]) este un single K-pop înregistrat de cântărețul sud-coreean PSY. Piesa a fost lansată în iulie 2012 ca single principal al celui de-al șaselea album al său, PSY 6 (Six Rules), Part 1, și a debutat pe primul loc în clasamentul muzical național din Coreea de Sud. Pe 21 decembrie 2012 „Gangnam Style" a devenit primul videoclip de pe YouTube care a înregistrat un miliard de vizualizări.La 11 martie 2013 videoclipul muzical a fost vizualizat de peste 1, 445 miliarde de ori și a devenit cel mai vizionat videoclip de pe YouTube, depășind piesa „Baby" a lui Justin Bieber. Expresia „Gangnam Style" este un neologism coreean care se referă la un stil de viață asociat cu Districtul Gangnam din Seul. Piesa și videoclipul muzical al acesteia au devenit populare în august 2012, influențând de atunci cultura populară din întreaga lume. „Gangnam Style" a primit un amestec de recenzii pozitive pentru ritmul captivant și pentru mișcările de dans amuzante executate de PSY (care au devenit de asemenea un fenomen) în videoclip și în timpul concertelor din întreaga lume. În septembrie 2012 „Gangnam Style" a fost recunoscut de Guinness World Records drept cel mai „plăcut" videoclip de pe YouTube.[6] Acesta a câștigat ulterior premiul „Cel mai bun videoclip" la MTV Europe Music Awards organizate în același an. Videoclipul a devenit o sursă de parodii pentru diferite persoane, grupuri și organizații, inspirând în același timp grupuri de dansatori din Paris, Roma și Milano la care au participat zeci de mii de tineri. Pe 31 decembrie 2012 peste un milion de oameni au asistat la un concert transmis în direct din Times Square, New York, în care PSY a interpretat piesa „Gangnam Style" alături de rapperul MC Hammer;[8] precum și în fața Porții Brandenburg din Berlin. Până la sfârșitul lui 2012, piesa a dominat topurile muzicale din peste 30 de țări, inclusiv Australia, Canada, Franța, Germania, Italia, Regatul Unit, Rusia și Spania. Deși nu a cunoscut un succes răsunător în Japonia, „Gangnam Style" a depășit topul Baidu 500 din China și a fost desemnată de presa de stat ca având o „melodie divină". Odată ce piesa a continuat să câștige popularitate și omniprezență, mișcări sale de dans au fost încercate de mai mulți lideri politici cunoscuți, precum prim-ministrul britanic David Cameron, președintele american Barack Obama și secretarul general al ONU Ban Ki-moon, considerând-o o „forță pentru pacea mondială". nfluența sa asupra activismul politic a fost exemplificată de scurt-metrajul Gangnam for Freedom, produs de sculptorul britanic Anish Kapoor pentru a promova libertatea de exprimare cu sprijinul diferitelor organizații pentru drepturile omului precum Index on Censorship și Amnesty International.În conformitate cu divizia de știri a ONU, PSY a devenit o „senzație internațională" prin intermediul piesei „Gangnam Style". Funda?

| товарищ a răspuns:

Eu cred ca inseamna.,, Stilul fustangiilor ''.

| Different69 a răspuns:

Un dans laughing dansul cailor laughing

| Mokaxoxo a răspuns:

Gangam Style este o moda a bogatilor in coreea.

| IepureleCuLopată a răspuns:

Greu de explicat.

| para001 a răspuns:

O porcarie chinezeasca

| Pufuletica98 a răspuns:

Inseamna dansul calului! SPer ca te am ajutat! happy

| amiX a răspuns:

Stilu gangster

| SmartLie a răspuns:

安德列亚

| iHateStrike a răspuns:

Înseamnă brânză, mare șmecherie.

| Bubbles12345 a răspuns:

O melodie... faina?

| Asami a răspuns:

Pentru mine inseamna EEEEEEE SEXY LADIES!

| Yasmine1999 a răspuns:

Sunt un prost din japonia(sau de unde mai e el)..deaia e asa fericit cand zice gangam style. pentru ca se simnte intelegi laughing)))rolling on the floor rolling on the floorhee hee?
te asigur ca daca stai 1 zi cu mine cred ca razi juma de luna.