| DoarSteff a întrebat:

E o intrebare cam aiurea dar... Ce parere aveti despre Deadpool? L-ar invinge pe Deathstroke (Marvel vs. DC)? Daca da, de ce? Daca nu, de ce (Argumentati-va raspunsul)? Cei ce nu stiu as prefera sa nu comenteze cu raspunsuri rautacioase caci la urma urmei e doar o intrebare simpla happy.

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Deadpool : Healing, isi regenereaza tesuturile foarte repede, cu cat este ranit mai grav cu atat se reface mai repede.Aceasta abilitate ii da imunitate la otrava, drog si rezistenta sporita la boli.
Din cauza ei, toate celelalte competente fizice sunt sporite.

Deathstroke: Si-a castigat abilitatile din cauza experimentelor armatei SUA.Are putere, rezistenta si viteza peste limita umana, dar fiind in armata are si un intelect ce-l depaseste pe cel uman.Este un foarte bun strateg, calculeaza foarte repede tactici.
Amandoi fac ceea ce fac, pentru bani/faima.

Chiar e o decizie grea laughing adica Deadpool are factorul : Healing, dar si Deathstroke nu cred ca poate fii ranit asa usor, pe de alta parte Deathstroke este un foarte bun strateg, pe cand Deadpool, hmm nu chiar.

Deadpool e iubit pentru ca e foarte amuzant, imi amintesc cand am jucat jocul, spunea niste chestii, te tranteai pe jos de ras laughing Pe cand Deathstroke nu e chiar asa de iubit laughing In Batman arkham origins te bati cu el. Chiar mi-au trebuit cateva incercari sa-l caftesc si pana si gamerii pe forumuri ziceau ca e greu de batut la normal.

Parerile sunt impartite, fiecare cu preferatul sau, eu cu Batman laughing deci aici parerea mea este neutra.
Daca e sa se cafteasca amandoi, in cele din urma Deathstroke ar invinge.

| DoarSteff explică (pentru N0xEterniS):

Draga domnule WhyS0serious nu credeam ca voi ajunge sa spuns asta vreodata dar daca mariajul intre homosexuali ar fi legal in Romania si daca as mai locui in Romania m-as casatori/marita (cum vrei) cu tine. Imi place numele tau maxim (Fan inrait JOKER mai ales Heath Ledger), ai jucat 2 dintre jocurile mele favorite, si nu in ultimul rand nu sunt gay.

2 răspunsuri:
| JacKamelot a răspuns:

Stiu ca e un raspuns cam tarziu dat dar eu sunt de parere ca Deadpool are cele mai mari sanse de castig. Chiar daca Deathstroke e un strateg foarte bun si toate cele, il poate rani pe Deadpool cat vrea el ca nu pateste nimic. Dar odata Deathstroke ranit nu se poate regenera. Deci am spus-o si o spun, Deadpool castiga sigur.