| anonim_4396 a întrebat:

Fenomene stranii din viata voastra. funda

Răspuns Câştigător
| annakarenina a răspuns:

Am pus incarcatorul de la telefon in frigider, am mancat un gandacel in viva si am ras, nu mi s-a facut rau ci am ras, mananc cand disec, nu imi e scarba de nimic!

18 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Cel mai straniu fenomen.mereu uit sa mut hartia igienica din bucatarie in baie...asa ca de fiecare data cand raman fara hartie la buda tr sa traversez juma de casa in bucile goale.(ca sa nu mai zic ca am un titamai geamul cu vedere in strada in bucatarie)

Apache
| Apache a răspuns:

@Comeandtellmesomething-copy paste nu?

| Comeandtellmesomething a răspuns:

Nu e din viata mea,e din viata matusii mele:

era intr-o seara cand eram la bunici si eu cu verisoara mea dormeam intr-o camera,iar matusa cu unchiul meu erau in alta camera,stateau in pat,cu lumina stansa si povesteau.Dintr-odata s-a deschis usa si a intrat cineva in camera,(nu puteau sa isi dea seama cine e pentru ca nu se vedea nimic numai o forma a unei persoane).Nu au zis nimic si "persoana" aia a venit si s-a pus pe pat in fund (era ceva sau cineva pentru ca patul s-a lasat in jos, cum se lasa cand se pune cineva pe el)Unchiul meu a crezut ca sunt eu si a intrebat "Szily tu esti?".Nu zicea nimic.A mai intrebat odata "Szily tu esti?".Tot nimic.Apoi a incercat sa se ridice in fund si cand s-a ridicat usa s-a deschis dintr-odata si "persoana" aceea a disparut... apoi usa s-a inchis incet... Unchiul meu a venit repede la noi in camera, dar noi dormeam bustean.Si apoi s-au culcat la loc.

Matusa mea sta la bloc la etajul 1. Iar vizavi este un alt bloc in care sta mama sa.Cateodata seara daca mama sa facea ceva bun i aducea si ei si baiatului ei.Intr-o seara matusa mea a auzit pe cineva strigand de jos "Mariana".A deschis geamul si jos se vedea tot asa,ca un fel de umbra,adica se vedea ca era o persoana dar era prea intuneric ca sa-si dea seama cine era si a crezut ca e mama ei si i-a spus "mama hai sus ca te astept". Apoi a plecat a usa si s-a uitat pe vizor si astepta sa urce,dar nu venea nimeni.S-a dus din nou la geam si "aia" era inca acolo si tot striga "Mariana".Se vedea ca si cand era cineva acolo dar cand trecea o masina cu farurile aprinse nu se vedea nimic, disparea, iar dupa ce trecea masina... aparea la loc si iar striga.Matusa mea a inceput sa planga.Nu stia ce sa faca.Cand a venit sotul ei acasa i-a povestit tot iar el a incercat sa o calmeze.S-au pus in pat si se uitau la tv.Iar dintr-odata matusa mea iar auzea cum striga "Mariana" si il intreba pe sotul ei "auzi?" "-ce?" "cineva ma tot striga"."-eu nu aud nimic"."-asculta cu atentie".*a dat televizorul mai incet si incerca sa asculte sa vada cu tot auzea matusamea* "draga nu aud nimic" doar ea auzea.Si a tinut-o tot asa vreo trei saptamani in care nu putea dormi.Si-a sfintit casa.A pus usturoi la geam.Isi punea rozarul la gat.Si pana la urma a scapat, nu mai auzea nimic.

Unchiul meu, cand era tanar avea alta sotie, Ana.Intr-o seara cand a venit de la lucru, statea in bucatarie si fuma o tigara. Dintr-odata *thinking cum sa-ti explic thinking* coltil din fata a bucatarei nujj cum s-a ridicat in sus iar de afara se vedea un pitic care venea din ce in ce mai aproape...pe masura ce se apropia i apareau coarne,urechile i se faceau mari si rosii, pielea i se facea tot mai rosie, in mana i-a aparut o dinaia ca o furca laughing.*nu mai stiu cum se numeste*.S-a apropiat de unchiul meu *el era atat de speriat incat a incremenit* si i-a zis "-in 3 zile Ana va muri" *unchiul meu nu a spus nimic*.apoi piticul acela a plecat si pe masura ce se indeparta de unchiul meu i disparea furca *laughingrolling on the floor*, si coarnele si arata din nou ca un pitic, nu ca un dracusor.Iar dupa ce a iesit peretele a aparut la loc *nujj cum sa explic. sper ca intelegi*.Si asa a fost. Dupa 3 zile Ana a murit. Unchiului meu nu i venea sa creada.Seara pe la 12 fantoma Anei bantuia orasul,adica,aparea ca o fantoma, parca era ea doar ca statea la juma` de metru de sol si stralucea.Iar cand trecea pe langa case geamurile se deschideau si se inchideau, la fel si usile si unele lucruri zburau pe acolo ca si cand ar fi fost aruncate cand trecea "ea" pe acolo.Intr-o seara unchiul meu a iesit pe la 12 noaptea afara si s-a uitat din intamplare pe casa si a vazut-o.A inceput sa strige "Ana.tu esti?" dar nu zicea nimic. Apoi a disparut.Mai erau unii oameni care au vazut-o si nu stiau ce sa faca.Ei credeau ca e aici ca sa le bantuie orasul.Intr-o zi mai multi oameni si unchiul meu s-au dus la o ghicitoare de acolo din oras.Ea le-a spus ca daca vor sa o opreasca trebuie sa mearga in cimitir la miezul noptii, sa o dezgroape si sa i bage un tarus in piept.In acea seara la miezul noptii unchiul meu si cu cativa oameni au plecat in cimitir.Cand au ajuns la mormantul Anei au vazut un sarpe care se tara pe acolo si a inrat in pamant exact in locul unde era mormantul ei.Au dezgropat-o si cand au deschis sicriul, Ana era acolo, dar nu cum au pus-o ei cand au ingropat-o ci era cu fata i jos.Au intors-o si i-au infipt tarusul in inima. Apoi totul a revenit la normal

Sper ca te-am ajutat.
Pa, Pa

| Muflă a răspuns:

Azi-dimineaţă mi-a vândut iarbă o veveriţă.

| Bya132 a răspuns:

Cand am vazut-o pe profa de religie a fost cel mai straniu moment.
( Dracu Sfant )

| Bastet a răspuns:

Cand vazui ca Muflă a fost raportata...

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Am luat o supradoza de laxative si culmea:m-am constipat

| Pisicuța a răspuns:

Cand nu eram cu nimeni in camera si am fost stransa de gat :-s [serios] sau cand m-am trezit in dulap[Dumnezeu stie de ce naiba eram acolo]

| Pisicuța a răspuns:

@Iryna eu.eu am mai patit d-astea :-s.

| Serena1993 a răspuns:

Profa de franceza.
noi i spunem, SATANA.e malefica omule! malefica iti zic!
primesti 1 daca respiri: |

| HepiBăluuns a răspuns:

Pai,de la un timp,mi se pare ciudat dar am ca un fel de premonitii:vorbesc cu prietenii despre ceva si imediat imi tresare un episod sau o melodie de pe un post,iar, imediat dupa ce deschid televizorul, se difuzeaza chestia aia pe care mi-am imaginat-o :-ss

| unknown3243 a răspuns:

Cand l-am vazut pe profu de mate a fost groaznic.

| noktambul a răspuns:

Odata,mergand pe strada, m-am vazut pe mine venind din directia opusa, ca intr-o oglinda!

| Rebeca2911 a răspuns:

Profa de Chimie.
Ăla da fenomen. :-s

| xElenaH a răspuns:

Un coleg din clasa.:@

| RockBabe a răspuns:

Era o zii obisnuita de vara. Eu aveam pe hol un castronas cu flori uscate, parfumate. Cand am vrut sa urc scarile sa merg la mine in camera. Castronul a cazut pe jos. Mam speriat de n-am mai putut! Uneori am impresia ca ma urmareste ceva, dar nu stiu ce! Nu sunt singura care a patit lucruri din astea. Si cea mai buna prietena a mea a patit tot ceva de genul asta straight face

Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...m-am prins

| vladdutu a răspuns:

Cel mai frumos a fost cand m-am sarutat cu cea mai frumoasa fata din clasa si cel mai straniu cand am vazut-o ca so sarutat cu alt baiat