| teonel2 a întrebat:

HAI SA ZICEM GLUME happy :
Un american vine in vizita la Bucuresti, se urca intr-un taxi si ii cere soferului sa ii arate orasul. Mergand prin Bucuresti americanul vede palatul cotroceni si il intreaba pe sofer ce cladire e, acesta amabil ii raspunde
− Si in cat timp a fost construit? intreaba americanul In 3 ani! raspunde soferul.
− La noi il facea intr-un an! Soferul iritat merge mai departe si ii arata palatul victoria.americanul il intreaba iar in cat timp a fost construit soferul ii spune ca in 2 ani, americanul laudaros ii spune ca la ei in 6 luni era gata, iritat soferul merge mai departe, la un moment dat americanul cede casa poporului si il intreaba pe acesta ce cladire e aceea? la care soferul ii raspunde:
− NU STIU CA ASEARA CAND AM TRECUT PE AICI NU ERA!

Doctorul american spune: - La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
Doctorul german raspunde: - E nimica toata; la noi, in Germania, scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!
Doctorul rus spune: - Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!
Se ridica doctorul roman si raspunde: - N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania, am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus prim-ministru si acum toti ne cautam de lucru...

Un pensionar isi suna fiul:
- Trebuie sa-ti spun ca eu si cu mama ta divortam, 45 de ani de mizerie mi-au ajuns!
Fiul raspunde derutat:
- Tata, dar despre ce vorbesti?
Tatal continua:
- De un timp nu ne mai suportam si m-am saturat sa discutam despre acest subiect, sun-o pe sora ta si spune-i.
Apoi batranul inchide telefonul.
Dupa ce afla, fica speriata, isi suna tatal si ii spune:
- Nu se poate asa ceva, maine venim acasa sa discutam!
Batranul inchide telefonul si ii spune sotiei:
Gata, am aranjat, de Craciun vin sigur, ce le mai spunem sa vina si de Pasti?

Un politist opreste un sofer si-l anunta ca pentru ca purta centura de siguranta, a castigat $5.000 la un concurs de siguranta la volan. "Ce vei face cu banii de la premiu?" intreaba ofiterul.
Barbatul raspunde:
- Cred ca o sa fac scoala de soferi ca sa-mi iau carnetul.
In acel moment, sotia sa care statea langa el spune :
- Domnule ofiter, nu-l ascultati. Face pe desteptul doar cand e beat.
Conversatia il trezeste pe un tip din spate, care, cand il vede pe politist, spune suparat:
- Stiam eu ca n-o sa ajungem departe cu masina asta furata.
Tot atunci, cineva din rulota bate in geam si o voce intreaba
- Am trecut deja granita?

Răspuns Câştigător
| Iulia295 a răspuns:

Bula o intreaba pe mama sa:
-Mama, vaca face ''mu'' sau ''nu''?
-Depinde de bou.

Maria sta noaptea in poarta cu Ion. Mama lui Marie striga pe geam:
-Lasa-l pe Ion odata si hai la culcare!
Maria spuse:
-Bine, il mai las odata si vin!

Sper ca ti-a placut! big grin

5 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Hai să nu mai facem asta niciodată.

| Aneurysm a răspuns (pentru Musique):

Te referi la sex? Da' credeam ca ti-a placut D:

| Musique a răspuns (pentru Aneurysm):

Nu,nu mi-a plăcut.

| AikkoxD a răspuns:

Da,da, bine.

| alexalexandrusincerul a răspuns:

Sunt bune bancurile, dar le stiam.
Uite unul destul de bun:
Doamna invatatoare la scoala.
-Copii, cine poate sa imi dea un raspuns corect la intrebarea urmatoare poate sa plece acasa.
In momentul acela un elev arunca ghiozdanul pe geam.
-Cine a facut asta? intreaba furioasa
-Eu, ne vedem maine!