| LULUTZAwhitYOU a întrebat:

He he buna TPU. Vreau sa o conving pe mamy meu sa plece undeva si sa ma lese sa stau singura peste noapte, e nu chiar singura, cu o prietena.Cum sa fac asta? Fundita o dau celui care ii merge solutia!

3 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Poate ca nu e greu sa o convingi sa plece "undeva" (macar are unde, te-ai gindit unde sa o pasaportezi?), pe cit de greu e sa o convingi ca nu e vorba decit de o prietena, nicidecum de un prieten. Pe mine nu m-ai convins. E logic - cu prietena poti sta oricind, si o zi intreaga, si noaptea acasa, cu prietenul insa, daca vrei sa faci prostioare, ai nevoie de o noapte, si de casa goala.happy Sau poate vrei sa faci cu prietena?happy

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

Draga mea, daca vrei doar sa stai cu o prietena peste noapte, nu inteleg de ce te feresti de mama ta. Ea trebuie sa-ti fie ca o prietena si sa-i spui ceea ce simti si-ti doresti. Eu sunt sigura ca daca ai ruga-o sa petreci o noapte cu prietena ta va fi de acord. Explica-i ca vreti sa povestiti sau sa vedeti un film impreuna si dupa aceea sa vorbiti de ale voastre pana mai tarziu. S-ar putea ca mamei tale sa nu-i placa aceasta prietena si de aceea iti doresti sa fii singura acasa. Demonstreaza-i mamei tale ca prietena ta este o fata cuminte, ai curajul sa i-o prezinti si oricum va fi cu voi acasa, de ce sa se mai teama? Eu zic sa incerci ceea ce te-am sfatuit, altfel ceea ce vrei tu sa faci poate va afla mama ta si isi va pierde increderea in tine si mai tarziu va fi mai greu sa -ti indeplineasca anumite dorinte.

| anka a răspuns:

Nu stiu cati ani ai dar daca o rogi pe mama ta sa nu va,, deranjeze" de ce nu ti-ai putea invita prietena? Sau vrei sa faci ceva cu ce nu ar fi mama ta de acord? Sigur e prietena si nu prieten?