| Barajag a întrebat:

In fiecare zi cand plec de la munca, mi se face o foameee, ma opresc la primul magazin alimentar, cumpar multa mancare, dulciuri si cand ajung in casa pap ca o vrabiuta,(normal, ursii trebuie sa manance mult, nu-i asa?)Voua vi se intampla la fel?hee heeProblema este:Ce pot sa fac cu atata mancare?big grin

Răspuns Câştigător
| Roby67 a răspuns:

S-ar putea sa fi mancat la servici prea multi cartofi fierti care nu tin de foame, dar umple stomaculwinking laughing
Si daca ai prea multa mancare pe care nu o poti da la ursi, atunci da-o la ratewinking rolling on the floor

14 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

Si eu patesc tot asa.Am avut odata o lectie la engleza tot despre acest ubiect si d-na de engleza ne spunea sa nu mergem niciodata la magazin/supermarket flamanzi! Daca facem acest lucru avem tendinta de a cumpara tot mai mult si nu ne dam seama ca toate acele ''bunatati'' nu vom reusi sa le mancam.Asa fac eu cand vin acasa si imi e foame imi pun mancare in farfurie cat pentru 3 persoane si apoi eu mananc foarte putin. Mi se mai intampla daca mi-e foame dar eu gatesc, dupa ce termin nu mai am pofta de mancare, imi trece... ce poti face cu mancarea? Pai cumpara mai putina in primul rand iar daca nu te poti abtine i-o dai sotului tau.Simplu!

| Roby67 a răspuns:

@Adolf, nu inteleg ce inseamna atacul asta. Nu vreau sa spun ca esti prost, pentru ca am citit raspunsuri de ale tale inteligente, dar aici o cam dai in bara omule.
Si in afara de asta te cred in stare sa iti faci un cont si sa te reprezinti ca persoana, chiar si virtuala, dar daca ai probleme la asta te ajutam noi cu sfaturi.

| Vizitiul a răspuns:

Imparti mancarea cu porcul...
Adica, cu mine!
Oare ursoaicele papa bananebig grin?

| pwp a răspuns:

Si eu fac la fel. dimineata nu mananc, deci la pranz mor de foame, ma uit in frigider, scot mai multe alimente din el, dar mananc fffoarte putin.la mine se strica mancarea foarte repede

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Noroc cu frigiderulwinking Daca ai luat prea multa carne bagi la congelator. Eu am tendinta sa cumpar din toate din dorinta de diversitate, si nu e problema ca nu pot manca, dar daca am prea multe bunatati in frigider si ma plictisesc e periculos pentru silueta.

| Pho3nix a răspuns:

Bine ca nu sunt vrabiuta. thinking

| florin_7920 a răspuns:

O ursoică, da trebuie să manînce mult bineînţeles sltfel de ce s-ar numi ursoaică, şi ce să faci cu atîta mincare împarteo cu vecinele tale din pădure dacă ai prea multă la dulciuri invită-mă şi pe mine numai bine...

| Buteerflii a răspuns:

Malvina are dreptate.cand te duci la magazin trebuie sa nu fii flamand.atunci pe moment. vrei sa cumperi de toate.cumperi mancare pe toata saptamanawinking

| 80Cris a răspuns:

Imparti mancarea cu ursul.

| rex_2081 a răspuns:

Mai bine mananc-o pentru ca la iarna(care tine ceva vreme) ii vei duce dorul.

| brosu a răspuns:

Poţi să o păstrzi pentru masa de dimineaţă big grin

| amazoana_8358 a răspuns:

Hello! Daca ai in plus, te rog sa o faci colet si sa o trimiti la Giurgiu.Noi asteptam mai ales cafea si dulciuri. pupici, salutari ursonului!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba cauti a te alinti...
Daca nu ai ajuns la stadiul sa stii cita mincare sa-ti cumperi in functie de cit poti minca, n-ai ajuns la stadiul de om!
( adolf )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vazut ca n-ai ajuns la stadiul de OM? ( adolf )

Întrebări recente