| xrapalexx a întrebat:

In prun sunt prune, jos nu sunt prune. Scutur prunul. Jos nu sunt prune, in prun nu sunt. Cate prune au fost in prun?

17 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să înțeleg că asta e tema de vacanță la matematică.

| Lαrisα a răspuns:

Suntem in vacanta! Nu mai invatam! tongue

| SabinaQueen a răspuns:

Au fost cat au fost la inceput.

| pufuletziii a răspuns:

2, pentru ca daca scuturi prunul, cade unul, sus ramanand tot unul. Deci in prun nu sunt prune, e doar o pruna, si jos la fel.laughing))) LOGICA IMBATABILA.
(Nici eu nu am inteles ce am zis)

| Aimee33 a răspuns:

O pruna in copac, una joswinking.

| BayazidFulgerul a răspuns:

Well... uhm... Eu zic ca ai prune cancerigene.

| Robieski a răspuns:

E mai mult o problema de gramatica.in prun erau doua prune...(vad prune) Scutur...(cade jos o pruna)in prun ramane una (in prun nu VAD PRUNE -ca e numai una, vad o pruna, dar nu pot folosi pluralul si jos, la fel) laughing))))) rolling on the floor)

| NOname a răspuns (pentru Robieski):

Http://i.imgur.com/2AytMu8.jpg

E frumos să plagiezi, Robieski?

| Pricked a răspuns (pentru NOname):

Prin decizia de a adăuga cele două emoticoane, Robieski a dat dovadă de agilitate mentală şi de aptitudini în tastarea parantezelor (vezi folosirea excesivă a acestora în răspunsul lui). Restul nu contează, plagierea se poate îndrepta, oh go on.
Tipul e complex, iar noi de-abia îl putem înţelege, NOname. ¬‿¬.

| NOname a răspuns (pentru Pricked):

Da, suntem depăşite de situaţie.hee hee

---
Doamne ajută...
NOname

| Pricked a răspuns (pentru NOname):

love struck.

Doamne ajută.

| Allєє a răspuns:

Câte poftește Mama Natură.

| PerfectLoveDrivesOutFear a răspuns:

Iti raspund cu o intrebare: Un copil are 8 mere, ii da lui Andrei 5 pere si merge la scoala 2km. Intrebarea este: De ce Pamantul se invarteste?

| xStixx a răspuns:

Pentru că...din seria copacilor fructiferi şi pentru că logică. ^_^

| Cătălin11 a răspuns:

Doua. deoarece prima data sunt doua in pom si niciuna jos. dupa ce il scuturam cade o pruna jos, atunci in prun nu vor mai fi prune ci o pruna, iar jos nu vor fi prune, ci o pruna.

| KodekZ a răspuns:

Destule tongue

| paullll a răspuns:

Maxim 6