| anonim_4396 a întrebat:

Inainte sa incep, vreau sa spun, sa ma scuzati acei pe care nu am inclus. Si Dante Machiavelli, de unde l-am luat?, Dante de la Dantellion si Machiavelli de la Niccolo Machiavelli. A propos versurile care le folosesc sunt versuri in stil Shakesperian si nu e neaparat sa fie cu rima.
-------------------------------------------------------- --------------
Povestea tragica : Dante Machiavelli, Om?- sau Diavol?
Intr-o zi Dante Machiavelli se plimba prin strazile Venetiei si observase un copil mic la care era orfan, acela era Mad Potato, care cauta de mancare, Dante Machiavelli zise :
-Tu, mica odrasla parasita
Te i-au in bratele-mi
Si nu te voi lasa nici pan in ceasul
Cand va trebuie sa mor

Mad potato zise : Vreau mancare!
Machiavelli spune : Daca vrei mancare
Atunci uita de viata care a fost
Si vino cu mine c'o sa am eu grija
Auzit-ai?
Atunci ei se duse prin oras si Dante Machiavelli intelese ca acesta va fi copilul lui care-l va creste. Ca taman si Daisuki nascuse o fiica mica, pe Depress, si auzitam ca Katal1n lesinase de fericire. Insa Dante Machiavelli nu vroia sotie fiindca planurile lui erau prea mari, si nu vroia ca o persoana care o iubeste sa fie cumva afectata de aceste planuri...
(7 zile mai tarziu )
- Mesaj catre dogele Venetiei
Machiavelli spuse : -Glasuietel!
- Voi si familiile voastre sunteti invitati la un banchet
onorabil in Atlantida ( Continent existent pe atunci ).
Machiavelli ii citi deodata gandurile si vazu ca banchetul are ca scop assassinarea lor, asa ca spuse : Intoarcete, vom veni indata de terminam treburile in Venetia.
Corabiile erau pregatite de plecare. Ei urcase, Machiavelli ii spusese lui KAtal1n sa lase pe Depress acasa fiindca in Atlantida bantuie o epidemie strasnica, dar el nu stia motivul adevarat. Corabiile pornise si peste noapte erau deja la docurile capitalei atlantidiene.
- Sunteti invitati, veniti dupa noi.
Machiavelli spuse-i lui Katal1n : Sa ai grija ce mananci
KAtalin intreba : Dece? Am auzit ca mancarea de pe-aici e buna. Regele atlantidei Croampa, care era vestit prin puterea lui spuse :
-Sunt fericit vazinduva pe voi aici
Caci oaspetii la noi-s bineveniti
Si tot ce facem e cu bine
Asa ca nu silitiva ca sa plecati
Dante Machiavelli stia ca trebeai putreda la mijloc si ca vinu-i otravit. Insa nu baga in seama ca Katal1n si Daisuki bause fiindca credea ca-i va lecui cu puterea lui insa cind s-a apropiat de dinsii care dormeau nu putea face nimic. Atunci Dante Machiavelli a inteles ca si-a pierdut doi oameni pe care ii iubea ca prieteni foarte mult. Sau auzit batai la usa, era armata atlantidiana, ii scoase pe toti afara si erau gata sau infibga cu sulitele pana la moarte pe tustrei. Desigur Dante Machiavelli cu puterea lui indata ucise pe toti, chiar toata armata cazuse la privirea lui insa pe rege il lasase viu. Vroia ca el s-auda ragetul de plinsete a lui.
Dante Machiavelli plangand zice :
Cu ceam pacatuit o Doamne sfinte
C-am crezut in tine atita timp
Oare menirea-ti nu e ajuti oameni
Decat sai bagi cu totii in mormant
Cu ce-am pacatuit, eu ca tu sa-i iei pe ei
Ca doar am vrut s-aduc justitia suprema
Ce acest pamint mai bun ar trebui sa faca
Sa cad eu Doamne ingenuncheat in fata ta
C'oricum nu ma vei vede
De m-as putea la tine ridica ti-as face gura ta
Si fata iadului asemeni, ca nu tu esti Dumnezeu
De moartea aceasta nu o poti opri
Inviei de esti Dumnezeu, iar de nu, nu imi mai esti.

Nu se intimplase nimic toti stateau as ca si inainte. O gramada mare de trupuri Croampa cu gura cascata si trupurile albe ale celor doi. Atunci Dante MAchiavelli in cer se ridicase, si miinile deasupra lor le puse, puterea el ce-a mare a lui si-o aratase si trupurile lor in apa le prefacuse, atit de multa apa ca ea ineca de vie toata Altantida si a ajuns si pana in Ionia(Europa aici). Asa, dupa dorinta unui tinar disparuse un intreg continent, asa de mare-i era scirba si mania.
Machiavelli spune :
Am eu oare sens in viata?
Da, pazi ii voi pe-ai mei copii
Pe-al meu Mad Potato si pe-a lor Depress
Ca aurul pamantului.

Insa ceva straniu se intampla cu Dante Machiavelli, el isi schimbase forma fetei, ii crescuse aripi, coarne, colti de javra. Si el spuse : Oare-s drac?
Dar n-are insemnatate atata timp
Cat trebuie sa-i iau si s-ai ingrijesc pe ei
Copii mei.

El a luat copii si traieste cu ei in muntii de foc si pana in ziua de azi. Deci apare intrebarea ce totusi este acest Dante Machiavelli, Om? - sau Diavol?, parerea v-o lasati in comentarii. Sfarsit, sper ca v-a placut.

41 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

"Daisuki nascuse o fiica mica, pe Depress, si auzitam ca Katal1n lesinase de fericire" Iarasi? ^_^
"Katal1n se indragosteste de o prea frumoasa diva a venetiei de Daisuki (No offence, asa e povestea )"
Oare insinuam ceva aici? waiting
Oricum imi place ca eu o duc bine in toate povestile tale.In prima poveste aia mor, eu si zombisor traim...a 2-a si a 3-a la fel, supravietuiesc.E bine ca nu vrei sa ma omori in poveste, cel putin.thumbs up

| anonim_4396 explică (pentru RainmakerX):

Nu sunt Brutus si nu insinuez sa-l ucid pe preamaritul Cezar, luceafare. Dar faptul ca imi esti foarte drag ca prieten nu se schimba.

| RainmakerX a răspuns (pentru anonim_4396):

smug
Este si demonstrat dupa urmatorul calcul happy
+ - = blushing
BTW Mersi!

| RainmakerX a răspuns (pentru RainmakerX):

Mi-au sters calculul...raii de ei. Era un calcul de emoticoane.In fine.;((

| KillMePlease a răspuns:

asta a fost mai naşpa ce cealaltă
hypnotized

| anonim_4396 explică (pentru KillMePlease):

Fiecare cu gusturile lui.

| KillMePlease a răspuns (pentru anonim_4396):

foarte adevărat
dar e evident că tu îţi vei spune: wohoo, ce poveste tare am făcut, like, like
hypnotized
oricum, priveşte partea bună, cealaltă poveste a fost...o-kay thumbs up

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Nu-i bai, eu sunt cartof... orfan, nervos...si mi-e foame big grin

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

ăă...ce legătură are ce ai zis tu cu ce am zis eu?
o_O

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Nici o legatura, sunt doar retardat...am dat "raspunde" cui nu trebuie se pare

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Nu esti retardat.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba sunt, am momente..ca in cazul de fata(uneori si mai rau...)

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Eu tot am momente cand tip ca nebunul din cauza ca-s enervat big grin, si odata mi-au batut vecinii la usa. si mau rugat sa ma linistesc, dar nu ma simt retardat.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

E altceva ce zici tu acolo, "stai prost" cu nervii, poate.who knows?

| KillMePlease a răspuns (pentru LePotato):

eh
nu-i nimic
*o vai, încă un răspuns şters*

| LePotato a răspuns (pentru KillMePlease):

Hm...

| AirănMeidăn a răspuns:

am ras putin dar nu mult

| LePotato a răspuns:

Esti un fel de zeu smug

"Mad potato zise : Vreau mancare!" - rolling on the floor)

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Pai mai rugat big grin sa te includ in poveste big grin si am decis sa te fac copilu meu chiar si daca stiu ca ai 20 laughing cred

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Thx dad!

| anonim_4396 explică (pentru LePotato):

Am 15 laughing

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Am citit puțin, si după am citit doar partea în care apar eu. Pana mi-am dat seama ca acea parte nu exista

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Desigur ca nu exista, fiindca nu am avut marele prilej sa te includ, pentru ca nu te stiu tare bine.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa... M-am obișnuit sa fiu exclusa si uitata. Si m-am obișnuit si ca Daisuki sa fie MEREU pusa in centrul atenției. Si oricum... Nu mai contează -_-

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Stii, intrebarea in care am spus ca am degand sa plec?, de acolo mi-am scos persoanele folositoare. A propos, te cunosc de citeva zile doar... Si te rog nu trezi in tine monstrul cu ochii verzi ca si in ''Othello", ca el doar iti va distruge personalitatea.

| LePotato a răspuns (pentru xXsweetgirl99Xx):

O sa pun si eu poveste diseara(sper) si o sa includ toti userii(sper) oricum tu o sa fii inclusa tongue

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Ce centrul atentiei visezi? Nu ma vazu moarta langa tipu' ala? Mai bine ma sinucideam.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

Știi bine ce vreau sa zic.
Tu acum tocmai i-ai spus sa te facă talhar si altele, deci practic printre personajele principale. Multumeste-te ca apari in poveste, fata de alții...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce frumos day dreaming.
Mama cu tata sunt Katal1n si Daisuki.
Pacat ca-s mai mare ca ei laughing.
Ma asteptam ca parintii mei sa fie Endoryus si Doub.
Dar pot spune ca-mi sunt unchi.
Chiar, Endoryus pe unde e? thinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cred ca el este prea mare pentru povesti big grin

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nu-ti face griji, are niste "dume" in el mai ceva ca niste povesti laughing.
Dar unde a disparut? crying

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Poate s-a plictisit, are oare nevoie el de asa niste oameni?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce fel de oameni? confused

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Lumea aceasta e spurcata, iti pare ca lui ii pasa cine suntem?, toti ne vedem unii pe altii ca pe niste deseuri, ne folosim unii de altii apoi suntem aruncati la gunoi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Hei hei. Ia-o usor.
Crezi tu ca ne folosim unii de altii.
Stii, eu merg pe principiul ca exact cum ma comport eu cu tine asa sa faci si tu cu mine ca altfel iese urat.
Si de asta eu nu am multi prieteni, pentru ca nu permit sa fiu rezerva unuia cand e plictisit sau sa-l ajut iar pe urma sa nu ma mai bage in seama.
Adica eu nu ma folosesc de altii si pe urma ii uit, iar nici altii nu se folosesc de mine si pe urma ma uita.
Strict parerea mea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La fel si eu merg pe acest principiu, adica am mers, eu ma comport frumos cu oamenii doar daca ei merita asta, iar in cazul tau, sa stii ca te apreciez, dintr-un singur motiv... care nu-l voi mentiona aici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Ce-i ma cu poza aia la tine? lasa pufosenia.
2. Cu toate ca a fost o poveste bune, de ce nu ma faci si pe mine...nu stiu, talharul orasului, si ma decapitezi dupa, macar mor cu stil, ca asa... si cu puradei dupa mine, si cu un sot de care nici n-am auzit pana acum. Data viitoare promiti ca ma omori SINGURA si decapitata? si fara copii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"si cu puradei dupa mine" - Deci nu ma vrei straight face.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ii o poveste doar laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da mai stiu, dar tot ma decapitezi in urmatoarea, da? O-O
Am zis PRIMA pufosenie, nu asta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Abia ma intretin pe mine laughing