| anonim_4396 a întrebat:

Deci eram in sat si ma jucam cu un bat, si mi-a venit o idee cutremuratoare de poveste.
-----------------------------------------
Poveste tragica : Dante Machiavelli - Om? Sau Diavol?

Era o zi plictisitoare de vara Dante Machiavelli iesise din casa si se dusese la copacul sub care iubea sa stea la umbra in zilele calduroase. Statea, si a observat ca copacul incepe sa vorbeasca, Dante Machiavelli se speriase putin dar intrebase : -Cine esti?
- Sunt Copac13, care are chef de vorba deja de 500 de ani
- Atunci hai sa vorbim ca oricum nu am oameni cu care sa fac asta.
Atunci ei incepuse se vorbeasca, copacul ii povestise ca a fost cindva si el om doar ca din cauza ca a ucis o vrajitoare, aceea l-a blestemat si la transformat intr-un copac si deja este acolo de 500 de ani. Dante Machiavelli incepu sa-i povesteasca copacului despre viata lui si ce vrea el sa devina, el ii spuse ca vrea sa devina omul care va schimba Italia odata si pentru totdeauna, ii povestise despre conceptele lui filosofice si ce crede el despre oameni... Ei s-au imprietenit repede iar Dante Machiavelli a inceput sa vie in toata ziua sa
stea la umbra lui Copac13. Insa intr-o zi tragica cineva venise si taiase copacul, el vazuse pe o fata care era acolo, ea era Zombisor una din nimfele rele ale padurii, Dante zise :
- Durerea-n suflet strasnica imi este
Si oare ce te-a pus ca tu sa mi-o starnesti
Ca nu vreau eu sa pierd a vietii daruri
Sa ma intunesc mai bine, iadului asemeni!
Ea spune :
- Eu stapane vrutam sa-ti arat.
Acest copac din suflet amarat.
Nu costa nici o picatura de sfintenie.
Cita am adus eu pe acest pamant.
Dante Machiavelli nu a putut sa suporte aceste cuvinte asa ca scoase sabia si incerca sa ucida nimfa pacatoasa, insa el descoperise ca nu e nevoie de sabie, dintr-o privire Dante Machiavelli o facuse sa se ucida singura pe nimfa, atunci el a descoperit puterile lui, care au aparut din senin, brusc aparu un fel de silueta care ii spuse:
- Acea putere mult distrugatoare
Ti-am dat-o c-am vazut ca esti om bun
Dar nu o folosi in scopuri rele
Insa creaza justita suprema.
Dante Machiavelli si-a dat seama ca acela era sufletul lui Copac13, el se impacase in suflet, se ruga la Dumnezeu sa-l aiba in pace pe copacel, si pleca smerit, poate putin trist de acolo. In urmatoarea zi Dante Machiavelli a ajuns la Venetia si se caza acolo, el avea planuri mari. Il chema pe prietenul lui cel mai bun Katal1n care era in senatul de la Venetia si-l intreba ce scopuri cauta el, insa Dante Machiavelli cu puterea lui ii citise gindurile si vazuse ca KAtal1n vrea sa ajunga dogele(primarul) Venetiei, Katal1n asa si spuse, asa ca Dante Machiavelli vazuse ca el este un om de nadejde si ca nu-l va trada. Katal1n il prezenta senatului pe Dante si acei oameni vazuse ca este om de talie inalta si il primisera in senat, datorita puterilor, Dante Machiavelli vazuse ca in senat sunt doar oameni lacomi si corupti care doresc doar bani si rasfati, asa ca cu puterea-i ii ucise pe toti odata, ei murisera toti de la atac de cord, asa ca Dante Machiavelli il facuse doge pe Katal1n si se puse senator suprem la Venetia
. Insa cum n-ar fi frumos inceputul sfarsitul oricum va fi tragic, in urmatoarea zi Katal1n se indragosteste de o prea frumoasa diva a venetiei de Daisuki (No offence, asa e povestea ) Dante Machiavelli prevazuse viitorul si stia ca el se va indragosti intr-o prea frumoasa fata care ii va fi lui Katal1n o buna sotie. Vreti Continuare? Atunci lasati un comentariu.

36 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Esti bun, omule.

| anonim_4396 explică (pentru Pricked):

Si tu esti si mai buna pentru mine.

| LePotato a răspuns (pentru anonim_4396):

Btw, poate in "Partea a II a" o sa incluzi si alti userilaughing

| RainmakerX a răspuns:

^_^ LOL
Continua...

| KillMePlease a răspuns:

am citit doar partea în care apar eu

| SergiuBoss11 a răspuns:

Iti dai seama ce blestem pe copacul acela? Fauna sa-si faca nevoile fiziologice pe scoarta lui, ciupercile sa-i paraziteze radacina. furnicile sa fecundeze in interiorul saucrying...singur,fara nici un prieten...a vorbit cu tine fiindca ai fost singura fiinta care a venit acolo cu alt scop in afara de a urina.

| LePotato a răspuns:

Comentariu

| anonim_4396 explică (pentru xXsweetgirl99Xx):

Si ce sa inteleg eu prin asta?

| xXsweetgirl99Xx a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai zis sa lăsăm un comentariu daca vrem continuarea. Asta am făcut.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ba,tu sa nu te iei de Dante ca e nascut in aceeasi zi cu mine si impartasim talentul artistic, deci ciocu mic!

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Adica?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu scrii de Dante, ii pocesti numele si nu ai idee de ce e celebru?

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Pai acela nu e Dante, e Niccolo. Asta e un personaj inventat din capul meu

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dante Alighieri, italianul, divina comedie...etc.De unde sa banuiesc ca ai inventat ceva ce exista deja laughing

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Stiu divina comedie dar nu are nicio legatura cu istoria mea.

| anonim_4396 explică (pentru FABULOSUL6000):

Si mai ales ca m-am inspirat de la principele Vienez Nicollo Machiavelli care era italian, Dante Alighieri a tau nu are nimic legat cu asta, si daca vrei sa impartasesti cu el artistismul pe care il intretii dezgroapal si graieste cu sheletul lui pina singur nu vei deveni schelet.
Toate cele bune.

| Croampa a răspuns:

Am citit jumate, cam pana unde te-ai apucat de poezie cu rima alba! laughing

| anonim_4396 explică (pentru Croampa):

Asta nu e rima alba, e rima Shakesperiana.

| Croampa a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma, ai grija cum vorbesti, poate iei ban daca vorbesti asa urat, nu-i frumos sa injuri in public! laughing

| Copac13 a răspuns:

Asa ma pe mine am alsi sa ma tie si tot ce faci este sa te rogi pentru sufletul meu las ca tin minte asta pana cand tio veni vremea

| TiberiuFasole a răspuns:

Am dat CTRL+G si n-am vazut nici un Miner sad.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pff, asta e copacul care m-a injurat.
Sper ca batul ala era facut din una din crengile lui.
Cred ca te-a mintit ca are 500 si ceva de ani. Poate a vrut sa zica 5 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu il ucid pe Kata1in cand aflu ca se indragosteste si ajung conducatoarea lumii, iar toti se tem de ascutisul drujbei mele \(^w^)/ si happy end!

Tare, continua povestea.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La prossima volta fai in modo che iooo non compaia nelle tue storie prive di senso, dato che chiaramente o apparentemente ce l'hai con me. Grazie comunque per il ruolo, peccato che sia ironico. Mi pento di essermi scusata.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu esti sado aka (sau cum se traducea )? surprise

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sadako. :]]
Da, de ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Fiidca ti-am vazut poza de profil si mi-adusesem aminte de semnele alea.
Eram pe aproape cu numele laughing).

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Stiu ca esti foarte sechestrata, dar, fii si tu om... ca eu doar vreau sa fiu bun cu oamenii.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cum adică "sechestrată"?
Dar n-am nimic cu tine. :]]

Răspuns utilizator avertizat
| implant a răspuns:

Si te-astepti sa citesc

| HiperSoul a răspuns:

Hai.