| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare retorică:
E la categoria amuzante.
De ce unii oameni care au fost părăsiți de partener in loc să-și vadă de treaba lor vor așa:
Să regrete fostul partener că a făcut asta.
Să se răzbune.
Să se simtă vinovat fostul pentru greșelile lor.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca asa este conceputa firea umana!
suntem fiinte strict subiective si dorim sa ne fie noua bine in primul rand si nu celorlalti, mai ales cand consideram ca cineva ne-a facut sa suferim!

| J0B0MAT a răspuns:

Pentru că lumea e rea.Nu e amuzant.

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru ca s-au simtit lezati si e in firea omeneasca sa isi doreasca dreptate la nedreptatea ce i s-a facut. Bine, aici "dreptatea" ia forma razbunarii dar intelegi tu.