| anonim_4396 a întrebat:

La ce intrebare se poate raspunde numai cu nu, pentru ca ar fi imposibil sa se raspunda cu da?

Răspuns Câştigător
| FlameHaze a răspuns:

"Dormi?"

23 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Știi ce mă doare?

| Aleqa a răspuns:

Tati, tati, vrei sa-ti arat cum se mananca un biscuite Oreo?

| Duucu a răspuns:

Adevarul general valabil.

| foxsilver a răspuns:

Mi-ai raspuns la ultima intrebare?

| fllu07 a răspuns:

Exista iad? NU!
este Isus Dumnezeu? NU!
laughing

| EmaS a răspuns (pentru fllu07):

Raspuns gresit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La orice intrebare poti sa dai orice raspuns. Pune tu intrebarea la care zici ca e imposibil sa se raspunda cu 'da' si eu o sa iti arat ca e posibil big grin

| Dilavia a răspuns (pentru anonim_4396):

"Dormi?" Pentru ca daca dormi, e imposibil sa dai un raspuns, mai ales unul afirmativ. Poti raspunde doar cu "nu" pentru ca nu dormi laughing) happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Emmaaa! vrei sa ne dam hutz-hutza? sa vedem daca ai curaj sa zici DA laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic nu este imposibil, dar totusi, imposibilul exista.

| aladinbeci a răspuns:

Ema, dupa parerea mea o astfel de intrebare ar fi: e voie sa punem si intrebari din mate, fizica si/sau chimie?

Pot fi si intrebari legate de studii pentru care s-a luat premiul Nobel, ca tot teme vor fi considerate.
Bafta!

| AlexeHellsing a răspuns:

Știința face cu adevărat bine oamenilor?

| EmaS a răspuns (pentru AlexeHellsing):

Depinde la ce fel de stiinta te gandesti?

| mola a răspuns:

Vrei sare?
- Nu.
Vrei sare?
- Da.

| HighByTheBeach a răspuns:

Buna! Probabil ca la astfel de intrebari:
Esti porc, handicap?

| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Esti prost?
Esti fraier?
Ai invatat toata algebra?
Te simti singura pisi?
Vrei sa mai zic?laughing

| Almássy a răspuns:

Da?-Nu

| Forev3rAlone a răspuns:

Probabil la intrebarile jignitoare gen:
,, Te simti prost, porc, handicapat etc?" Nu prea as vedea cine ar putea raspunde cu da happy

| DinGri77 a răspuns:

Viata este vesnica?
Poti sa traiesti fara sa respiri?