| n0name a întrebat:

Ma roade curiozitatealaughing Sunt ruda cu varul varului meu? Daca da...de ce grad?

10 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Verisor de verisoara. laughing Nu exista grad, cel putin nu ca ruda. O urma de sange asemanator poate curge prin vene la amandoi, dar nu sunteti neamuri. Va puteti casatori. big grin

| FreshDreams a răspuns:

Da, esti, intr-o mica masura.Cred ca gradul al treilea.
Dar nu sunt sigura...mai bine iti intrebi parintii, ei sigur stiuhappy. Varul meu are niste veri in bulgaria, si sunt verisoara cu eihappy.

Dar mai bine intreba-ti parintii.Si depinde si ce grad de rudenie ai tu cu varul tau. Poate fi primar, secundar...si asta conteazabig grin.

| RUMBURAK a răspuns:

De grad celsius.

| IrxnIroxyI a răspuns:

Daca sunteti toti veri pentru ca tatal/mama vostru/voastra sunt frati intre ei, atunci sunteti de gradul 1. Daca tatal tau si tatal verisorului tau sunt frati, iar mama verisorului tau e sora cu mama celuilalt baiat, nu sunteti de niciun grad.
Sper ca ai inteles love struck

| rex_2081 a răspuns:

A saptea spita de la roata.Nepotul lu varu lu cuscru.

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Daca tu cu varul tau sunteti rude prin mamele/tatii vostri, iar varul varului tau prin cealalta persoana, nu sunteti!
Daca tu cu varul tau sunteti prin mama/tata, iar varul varului tau prin acelasi prin care sunteti tu cu varul tau rude, atunci si cu varul varului tau sunteti.

| n0name explică:

Stailaughing nu am zis ca imi place sau ceva de genu`laughing a fost doar o curiozitatelaughing varul meu e de al doilea iar varul lui e primar...

| Iziii:x a răspuns:

Dka varu' e de gradu 1
Atunci celalalt var e de gradu' 3laughing
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza decit daca e acelasi singe. Daca este nu te pot sfatui decit sa fugi.

| madaluhsha a răspuns:

POy inseamna ca sunteti rude de gradu' 4tongue