| AndreiDeyu2004 a întrebat:

Mai copilasi mai, de ce dati doamne cu petarde, nu numai ca imi speriati cainii, dar va puteti rani pe voi insiva? Pe urma va intrebati de ce doamne iarta-ma ramaneti fara degete sau mai rau, fara maini!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Partea cea mai rea este ca se aleg cu dosar penal si chiar puscarie, fiindca petardele sunt INTERZISE prin lege.

| J0B0MAT a răspuns:

Eu sincer le doresc asta celor care dau.Numai așa se învață minte.

| BobTheCat a răspuns:

Sunt total de acord, petardele sunt groaznice! Am niste minunati vecini care mai dau cateva ocazional, dar stiti ce tare se aude?! Au existat momente cand eram convinsa ca a tras cineva cu arma, asa de rau este! Chiar sunt surprinsa ca nimeni nu le interzice, fiindca fac mai mult rau decat bine (Oricum, intre noi fie vorba, chiar daca s-ar interzice, nu cred ca s-ar respecta).

| andreea1baratiu a răspuns:

Sunt de aceeasi parere, petardele nu ajuta la nimic si sperie animalele.