| Barajag a întrebat:

Mergeti cu masina, intrati intr- o curba de 90 grade, care roata nu se invarte?big grin

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Roata de rezerva.

13 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Curba de 90 de grade? Pai la naiba, de ce se mai cheama asa laughing?

| lia a răspuns:

Oh my god...pai poate fi :
Fata stanga;
Fata dreapta;
Spate stanga;
Spate dreapta;
Totusi, nu este nici una din variantele alea laughing Roata de rezerva nu se invarte pentru ca, daca s-ar opri o roata, atunci si masina s-ar opri in sunt laughing rolling on the floor

| Wtf9000 a răspuns:

Cea din mijloc.

Shin
| Shin a răspuns:

Se invart toate, dar la viteze diferite (numar de rotatii).
Shin

| greg a răspuns:

Toate se invart.

| giovana a răspuns:

Roata de rezerva

| ka2 a răspuns:

Spate dreapta laughing...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea din spate, insa depinde pe ce parte intri in curba.nu se va invarti cea din interior, datorita fortei centrifuge ce actioneaza asupra autoturismului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toate rotile se invart, singura diferenta e numarul de rotatii ale rotilor, dar fiind la amuzante @miruna a raspuns corect... tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Revin, am dorit sa corectez ceva si a iesit altceva, acum, incerc sa recorectez greseala, si observ ca nu merge.am sa fac o noua postare:
Cea din spate, insa depinde pe ce parte intri in curba.nu se va invarti cea din interior, datorita fortei centrifuge ce actioneaza asupra autoturismului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Volanul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@shin, tu ai dreptate.depinde de cum citesti intrebarea.de fapt ea dorea sa intrebe ce roata se va ridica, sau pe ce roata greutatea va fi minima.si atunci raspunsul este interior spate.este normal ca daca se ridica va continua sa se invarta, datorita inertiei.

| danny8722 a răspuns:

Eu cred ca rotitza aia de la caphappy