| hateJB a întrebat:

Niste bancuri mai noi?

4 răspunsuri:
| monymonika a răspuns:

Bula catre maicasa:
-Mami, mami, tata m-a batut. Mi-a tras 2 palme.
- De ce Bulisor? Ce s-a intamplat?
- Pi o data m-a pocnit cand i-am aratat carnetelul de note, si a doua oara cand i-am spus ca era carnetelul lui d note de cand era mai mic.

asta e mai lung:

Senatorul PNL Cristian Ţopescu le-a spus parlamentarilor reuniţi, miercuri, în plenul comun al Senatului şi Camerei, un banc privind virtuţile pe care Dumnezeu le-a dat fiecărei naţiuni la facerea lumii.

La facerea lumii, Dumnezeu, ca să-i ajute pe oameni să prospere, a hotărât să dea câte două virturţi fiecărei naţii.

Astfel, elveţienii sunt ordonaţi şi respectuoşi, nemţii - disciplinaţi şi raţionali, englezii - perseverenţi şi studioşi, japonezii - muncitori şi răbdători, ungurii - hotărâţi şi buni meseriaşi, francezii - culţi şi rafinaţi, spaniolii - veseli şi ospitalieri.

Românii urmau sa fie inteligenţi, cinstiţi şi buni politicieni".

După ce s-a publicat hotărârea în "Monitorul celest", un înger a remarcat faptul că românii au trei virtuţi, spre deosebire de toţi ceilalţi, care au numai două şi l-a întrebat pe Dumnezeu dacă astfel nu ar depăşi celelalte naţii.

"Aşa e, a spus Dumnezeu. Dar, pentru că virtuţile nu se mai pot lua înapoi, o să revenim cu o Ordonanţă de urgenţă, în care spunem că nimeni nu va putea folosi mai mult de două virtuti în acelaşi timp"

Asa se explică de ce românii care sunt inteligenţi şi cinstiţi nu fac politică, cei cinstiţi şi care fac politică nu sunt inteligenţi, iar cei care fac politică şi sunt inteligenţi nu sunt cinstiţi".

| CopilRasfatzat a răspuns:

O piatra sta!

| LoVeIsMyAir a răspuns:

1.Pe perioada crizei economice guvernul roman va asigura slujbe pentru someri. Ele vor fi oficiate joia si sambata de preoti, episcopi si mitropoliti.
2.Un preot catolic, unul ortodox si un rabin discuta
despre gestionarea banilor primiti de la credinciosi.
Preotul catolic:
- Eu am o metoda foarte eficienta. Trag o linie cu creta
pe jos si arunc banii in aer. Ce cade in stanga e pentru Dumnezeu si
Biserica, ce cade in dreapta e pentru mine.
Preotul ortodox:
- Eu desenez pe jos un cerc. Banii ii arunc in sus; ce
cade in cerc e pentru Dumnezeu si Biserica, ce cade in afara e pentru
mine.
Rabinul:
- La mini e cel mai simplu. Eu arunc banii in sus.
Dumnezeu opreste ce-i trebuie, ce cade inapoi e pentru mine...
3.Merge Bula la scoala si asteapta ora de tehnologie ….
Intra profa in clasa…
-Vasilica ce-i taica`tu?
-Gunoier, domna profesoara!
-Nu se spune asa.Se spune lucrator la urbanizare…
Pana la urma ajunge si la Bula…
-Bula ce-i taica`tu?
-Dj la "mistick club" doamna profesora!
-Si ce-i aia?
-Clopotar la Biserica!
4.Niste reporteri de la TVR merg intr-un sat pentru a face un reportaj, cum isi petrece ziua baciu' Ion. Il roaga sa povesteasca ce face in cursul zilei.
- Da pai, dimineata ma scol, si trag un pahar de palinca...
- Stai, bacie Ion. Nu va fi bine sa afla toata tara ca deja la prima ora bei. Spune, ca citesti ziarul...
- Na, atunce... dimineata ma scol, citesc ziarul. Dupa aia dau la porc sa mince, dupa care mai citesc inc' un ziar. Pina la prinz lucrezi in atelier, in care timp citesc vreo doi-trei carti. La masa mai citesc vreo doua reviste, iar seara adun iosagul de pe cimp, dupa care urmeaza presa de seara. Dupa cina ma duc la biblioteca satului cu prietenii, iar la 10 cind inchide biblioteca merem cu toata trupa la Costel, ca el are tipografie.
5.cel mai tare mass : scoala =cimitirul vechi. cancelaria = parohia; sala de clasa = camera de tortura.: catalogul = inamicul nr. 1, eleva corigenta = sarmana Maria. carnetul de note= Dosarele X … ora de dirigentie=Stirile ProTv de la ora 5… chimie= Misiune imposibila…profesori=gardieni de la jilava.