| Mădă_Mădălina_1998 a întrebat:

O enigma.
Va rog sa ma ajutati cu raspunsul ^^
Avem un pahar si punem apa in el. Peste pahar punem o farfurie cu fund plat si intoarcem paharul. Paharul cu apa sta intors,cu gura in jos, inchis etans (apa nu se scurge in farfurie). Cum faci sa bei apa folosindu-te doar de o mana? (nu poti sparge farfuria/paharul sau sa ridici paharul ca sa sorbi din farfurie)
Multam de atentie

4 răspunsuri:
| Mihaelaa98 a răspuns:

Tu ai inventat asta? insemna ca chiar nu ai ce face laughing Chiar vreau sa aflu raspunsul

| justanotheruser99 a răspuns:

Umplii un alt pahar cu apa si il bei, daca ti asa de sete laughing

| anonymus4106 a răspuns:

Bei din sticla apa. Problema nu spune "cum faci sa bei apa din pahar" laughing

| Crissy333 a răspuns:

Nu stiu, dar poate cineva de te va ajuta eu as vrea din inima, sa te ajut dar nu stiu imi cer mii de scuze.