| AvalohAlyn a întrebat:

Oare daca citesc o Enciclopedie a Corpului Uman de la National Geographic by Litera, inca una a corpului Uman luata de la Lidl, cateva carti despre sanatate, una despre nutritie, oare pot sa ajung si eu MEDIC/DOCTOR in tara asta?
happy Daca tinem cont de ultimile stiri as zice ca da.
Ce specialitate sa aleg?laughing

Intrebarea este un pamflet si trebuie tratata ca atare.

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Decat la italianul ala, mai bine as merge la tine.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa citesti si 1.000 de carti de medicina si tot nu ajungi medic.
Ca poti falsifica acte si sa pratici medicina, fara a fi medic, este o alta mancare de peste, s-a vazut ca se poate si cred ca nici macar nu au fost descoperiti toti care o practica astfel.

| AvalohAlyn explică (pentru Ioandelasal):

Întrebarea e pusa în glumă..am precizat

| Ioandelasal a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Atunci, sa fiu in ton, iti pot spune ca vrabia malai viseaza.

| sierra1 a răspuns:

Citind una sau două sau nouăzecișinouă de cărți nu ajungi medic. Nici in țara asta nici in alta.
(lectura e o condiție dar insuficientă)