| Girly97 a întrebat:

Poti sa ramai blocat/a in hipnoza?

3 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Nu.

| Alexandru_Darius_1996 a răspuns:

Depinde cat de tare ii dai cu pendulul in cap, ca altfel nu cred ca ar funtiona aceasta "chestie"

| BiancaStoian a răspuns:

Depinde cat de sugestibil esti. sugestibilitatea este cat de "sugestibil esti la instructiuni" in trecut se crestea sugestibilitatea prin curentare, rani fizice, privare de mancare si apa, etc. dar poate sa creasca si prin sugestie hipnotica dar dureaza mult si e greu. sunt persoane care au ramas blocate in hipnoza, dar prea putine sa fie ceva ingrijorator. am fost hipnotizata de cateva ori cateodata puteam sa refuz sa fac ceva altadata eram super ok sa fac acel ceva depinde de cat de mult mi-a crescut sugestibilitatea. dar nu poate nimeni sa te hipnotizeze fara sa vrei si daca nu te lasi de tot in starea aia nu prea ai cum sa ramai sub sugestie.