| Creionash a întrebat:

Sa presupunem ce esti intr-un loc(pe care ti-l alegi tu) si ai la tine doar o conserva, o sfoara si un cutit(si hainele de pe tine), insa acel loc sa fie undeva in pustiu, unde nu te poate vedea sau auzi nimeni timp de 0 saptamana, iar tu va trebui sa supravietuiesti in timpul asta.Nu vreau varianta cu "Mananc conserva pe care o desfac cu cutitul si apoi ma spanzur cu sfoara". Cel mai amuzant raspuns primeste fundita. happy

Răspuns Câştigător
| BlueVik a răspuns:

Imi fac in lasou din spoara sau o capcana, ma prind singur de picior si ma dau drept ranit.Pun conserva la ceva distanta si ma prefac ca vreau sa ajung la ea si ca nu pot fiind prins in capcana de picior. Atunci vine iepurasul la mine si spune:Vrei sa te ajut? eu ii spun big grina. atunci el imi da conserva si eu scot cutitul de la spate il omor si al mananc.Pun iar conserva si vine o gaina si spne... si asa a trecut o saptamana rolling on the floorwinking sper ca iti place supravietuirea mea rolling on the floor

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Criiiiiiiis a răspuns:

Ai zis intr-un loc pe care ti-l alegi tu.
Eu poate vreau sa supravietuiesc in mall, arunc sfoara, conserva si cutitul. Si merg sa-mi caut de lucru in mall, fac banii CASH si-mi cumpar haleala.

| Loveis4free a răspuns:

Sunt pe o insula pustie.
Ziua 1Leg cu sfoara conserva si o arunc in apa.Prind peste si il tai in bucatele. Apoi pun pe rand bucatelele si ademenesc animale. Dupa aia le tai si le mananc.
Ziua 2:Tai 10 copaci cu cutitu si imi fac adapost(ma hranesc cu ce am vanat prima zi)
Ziua 3:Amestec carnea vanata in prima zi cu nisip si imi fac o minge de plaja sa ma joc findca sunt plictisita
Ziua4:Ma plimb de nebuna pe insula si gasesc un trib de bastinasi.Le dau la schimb migea din carne si nisip, le zic ca e un zeu si ei imi dau fructe
Ziua 5:Cu sfoara ma urc intr-un copac si iau frunzele pe care le tai fasiute cu cutitu si le lipesc cu banane amestecate cu nisip, le las sa se usuce si imi fac haine ca se le spal pe alea de pe mine.Mananc tot fructe.
Ziua 6:Ma bat cu maimutele care au venit sa imi fure bananele si le tai cu cutitu dar cat le taiam eu pe ele mi-au furat cutitu din mana si aproape m-au macelarit si mi-au luat si mancarea.
Ziua 7:Sunt disperata.Nu mai am nici mancare, nici cutit, nici conserva.Mai am decat o sfoara.Si cat stateam eu pe plaja asteptand sa vina inapoi maimutele sa ma omoare, ce vad deasupra mea? Pe Mos Craciun in sanie cu reniii.De la cat am stat pe insula am uiat ca e craciunul.Imediat am aruncat sfoara si m-am prins de sanie.I-am zis lu Nenea Caciun povestea si dupa ce m-a verificat sa vada daca sunt pe lista cu copii cuminti si a vazut ca eram(habar nu am cum s-a intamplat) a fost de acord sa ma duca acasa.Nu mai fac in viata mea parasutism fara sa stiu unde aterizez

| yellowalien a răspuns:

Mereu cand trebuie sa iesi dintr-o situatie dificila trebuie sa tragi cateva sfori, sa-ti conservi energia si sa-ti tai din timpul pe care in mod normal l-ai petrece intr-un mod placut.

| Creionash explică:

Am vrut sa spun timp de 1 saptamana.scuzebig grin

| Creionash explică:

@Mastodont si @BlueVik ati fost cei mai tarilaughing.dar cred ca BlueVik s-a straduit putin mai mult.big grin

| basexcu a răspuns:

Sun un prieten... am cartela frog!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca nu mai presupunem nimic, te oftici waiting