| Reddfox a întrebat:

Sa zicem ca ai un copil. Si intr-o zi vine la tine si te intreaba: Cum se nasc copiii?
Ce raspuns i-ati da?

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

De aia exista berze, ca eu sa ii pun cum se nasc copiii. happy

| SG1995 a răspuns:

Evident copilul nu e prost, intuiește sexualitatea ( o zic din experiență, când eram mic mă excitam dar nu știam de ce), dar nu poate colera legătura dintre sexualitate și reproducere, în orice caz, la această întrebare poți să-i spui că omul se naște dintr-o sămânță răspunsul nu e tocmai fals (aici dacă vorbim de copii de 5-6 ani), faci o comparație între specia umana și cea vegetală, pe urmă urmă spui că în mod similar animalele se înmulțesc la fel doar că are loc un anumit contact și masculul varsă sămânța în femelă. Chiar dacă copil e adolescent tot e bine să discuți cu el, să nu aibă impresia că sexualitatea e ceva rău, și că de fapt ar trebui pe cât posibil evitat subiectul, din contra conform psihologiilor, faptul că părinți nu deschid un astfel de subiect duce deviațiile sexuale ale copiilor (gen aventuri sexuale la vârsta de 12-13 ani).

| justanotheruser99 a răspuns:

Cezariană sau natural.

| MiruD a răspuns:

Varsta copilului va influența răspunsul tău.
Nu ii poti spune la 12 ani ca la adus barza.
Înțelegi?

| Scarbo a răspuns:

II arat un film por no.

| Savantul2017 a răspuns:

Daca are 9-10 ani sau mai mult eu zic sa ii explici tot procesul, oricum in mare parte stie deja si e mai bine sa ii explici tu decat sa inteleaga gresit din alta parte.

| Jrr_Klaudiu_1995 a răspuns:

Ca ii aduc barza rolling on the floor)