| iuly97 a întrebat:

Salut.ma jutati si pe mine?
din literele astea R A O C P I E R E iese un cuvant
si din astea E L Z D V I E R E alt cuvant
astea doua cuvinte gasite sunt antonime
De vreo 3 zile incerc sa le descopar si nu stiu cum... funda

Răspuns Câştigător
| Pufi1999 a răspuns:

Acoperire si dezvelire

8 răspunsuri:
| Pralină a răspuns:

Si ce cauti la T/A?[majusculele]

| Mişaaa a răspuns:

Nu.

| Pufi1999 a răspuns:

Multumesc de funda

| KingofWaR1 a răspuns:

Piere si Viere

| Wladutz a răspuns:

1.R a o c p i e r e =Acoperire
2.E l z d v i e r e = Dezvaluire
Gata in 2 minute ti -lea am gasit!

| WorkinForThis a răspuns:

Salut iuly98 eu nu inteleg, ce este amuzant in asta? cuvintele sunt acoperire si dezvelire, dar nu mi se pare amuzant

| Silviu_1540 a răspuns:

R A O C P I E R E = punere unui obiect la loc fara ca peroana respectiva sa isi dea seama ca a fost luat;
E L Z D V I E R E = inlocuirea unui lucru cu ceva asemanator la vedere, dar diferit pe dinauntru.
Expres pentru tine i-am trimis mesaj la profu de L. Romana, sa imi explice. byee...winking

| iuly97 explică:

Ms Nastasia