| Mustache a întrebat:

Salut.O sa pun o intrebare mai ciudatalaughing

De ce cutiile penrtru pizza sunt patrate iar pizza in sine este rotunda?

19 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ca să se întrebe oamenii de ce nu e nimic sub forma unui triunghi?

| єχcєєℓ a răspuns:

Simetria e dată rău peste cap laughing

| Ashadow a răspuns:

Deci cutiile nu sunt pătrate sunt paralelipipede sau cuburi.Iar pizza este rotunda şi formată din mai multe felii triunghiulare ca atunci când o mănânci cu gagica ta să-i acorzi ei prima felie şi să-i spui cu o privire idioata, adicăăă de îndrăgostit : "tu eşti felia care-mi completează pizza din inimă".

| suităr a răspuns:

Bună intrebare thinking

| PedoBarbie a răspuns:

Iar felia e triunghi.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

O să pun şi eu o întrebare ciudat. Ce vezi ciudat în întrebarea ta?

| W3R4 a răspuns:

Nimic nu e logic pe pământul ăsta...

| Kalla a răspuns:

Intreaba-l pe Ghita big grin el stie tot

| Seducatorul a răspuns:

Cutia e patrata ca sa nu alunece din mana clientului!
Si Pizza e rotunda ca sa n-aiba colturi care sa se indoaielaughing

| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Poate ca ala care le-a inventat era obsedat de matematica thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu uitam ca felia de pizza e triunghiulara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mindf*ck.

| jj95 a răspuns:

Ca sa se poata taia triungiuri, ma rog aproape triunghi! laughing)

| ßσьσсєℓα a răspuns:

Vrea sa faca ''geometrie'' cu mintea ta.

| Annyya a răspuns:

Mie, sincer, nu mi se pare cine stie ce mister. Sunt tot felul de lucruri asemanatoare, nu doar pizza e "ciudata".

| yubaretzul a răspuns:

Si feliile rotundelaughing

| yubaretzul a răspuns:

Pardon feliile triunghiulare