| ronaldinnio a întrebat:

Spuneti-mi niste intamplari amuzante care s-au petrecut la voi la scoala.

Sa va apun si eu cateva:

Odata ne-a adus niste teste la istorie in clasa 5 si ne asculta pentru marire.L-a ridicat in picioare pe un coleg care luase 3 i-a spus sa vorbeasca despre egipt.Atunci el a spus:Egipt,herodot, mir.Atunci un alt coleg a spus doamna profesoara l-am vazut pe colegu cum se scarpina in fund.Am ras toata clasa cu lacrimi.

In a 7 eram in ora de civica si un coleg tot facea ceva cu o foaie si profa l-a observat.Baiatul isi bagase o foaie in pantaloni.L-a intrebat de ce iar raspunsul lui:ca sa para ca am puta mai mare.Am ras cu lacrimi.

Odata in 6 la muzica un coleg s-a apucat sa scrie invers ca arabii din greseala.Nu prea scria tot asa ca profa l-a chemat la catedra sa vada ce a scris.L-a intrebat de ce nu scris cum trebuie? Si elbig grina ce trebuie sa imi spui tu cum sa scriu? Atunci profa:La loc pentru astazi la muzica ai 2.

In 7 in ora de muzica se jucau doi colegi, profa i-a intrebat de ce nu stau locului.La care unul raspunde:Colegu mi-a bagat pixu in fund.

In 7 era iarna cu lapovita grea.In ora de tehnologica un coleg s-a intins pe trei mese asezate langa cuier.Peste el a pus toate gecile si s-a ascuns acolo.O colega s-a dus sa arunce o hartie la cos si l-a dat de gol.

Odata era o lada cu lapte cu muste.

Odata a fost bataie cu morcovi.

Odata furau astia prajituri din magazin.

8 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Imi pare rau ca nu pot scrie aici ce i-a spus un drag coleg invatatoarei in clasa I

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie profa de romana mi-a spus ca i-am distrus viata. :\

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cat de amuzant e asta cand citesti, dar: prin clasa a 8-a la istorie si cultura civica (aveam acelasi profesor hadicapat) colega mea statea cu picioarele in pupitru la mine si noi mancam sau beam oricand puteam. Mentionez ca eram in prima banca. O data (sau poate char de mai multe ori) a zis proful: "Voi doar cu furajatu', adapatu' si mutat... copituta in banca la colegu' ". Nu se uitasa la noi, dar cred ca la noi se referea, cate nesimtire, ne facea animale rolling on the floor, mereu rad cand imi amintesc de asta.

Stii momentul ala cand dintr-o data se face liniste in clasa si se mai aude doar o persoana vorbind? La chimie in clasa a 10-a sau a 11-a s-a facut liniste si s-a auzit "pi**a masii", asa lung, cu o voce sictirita, dar destul de tare si a auzit si profa, au fost cateva secunde de liniste si dupa a inceput toata lumea sa rada deodata. Imi dadeaul lacrimile si nu mai puteam respira de ras laughing.

In clasa a 11- a nu erau scaune in laboratorul de info si m-am intins pe masa. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu de la mine de la scoala, dar cineva mi-a povestit o intamplare de prin '70.
Intr-un laborator, toti elevii s-au ascuns prin clasa de 1 aprilie. Si a venit profesoara si a vazut ca nu e nimeni. Atunci iese din clasa, se uita la numarul de pe usa si vine din nou si se uita. Apoi da sa plece dar o fata a zis incet "buna ziua" si atunci toti au iesit din ascunzatori si au ras! Uneori imi pare rau ca nu am fost si eu!

Sau (altcineva mi-a povestit, o profesoara) tot de 1 aprilie elevii unei scoli au schimbat clasele intre ele. Si cand s-a sunat toti profesorii s-au dus in clasele unde aveau ora si nicaieri nu era o clasa care sa fie la locul ei! Si pe coridoare toti profesorii isi cautau clasele buimaci! Cred ca acei copii radeau foarte tare de rofesori...
big grin

| KLiNK a răspuns:

Odata prin clasa a 6-a ne plictiseam pentru ca profesorul era bolnav si nimeni nu mai venea sa stea cu noi. Clasa noastra era separata de scoala (era intr-un fel de laborator cu doua clase) asa ca am luat un coleg si l-am bagat in clasa de langa noi. Bineinteles ca clasa era goala. In timp ce un baiat tinea la usa sa nu iese ala de acolo...ala din clasa a gasit un corn scolar (de vreo 2 zile). De fiecare data cand deschideam putin usa si era cineva in dreptul ei, ala de acolo dadea cu o bucata de corn pe usa. Cred ca a nimerit aproape toata clasa laughing Eu ii chemam, ala deschidea usa si ala de era inchis arunca dupa ei. Nu conta daca erau fete sau baieti...tot dadea laughing Pana la urma am auzit ca vine cineva (era alt profesor) si am plecat repede in clasa. Ala nu a stiut ca a venit profu' in clasa ca era inchis. Cand a vazut ca nu mai tine nimeni la usa a deschis-o cu forta si a intrat in clasa. Fara sa isi dea seama ca era profu' acolo a zis: "Bagamias *** in aia de tinura la usa!" rolling on the floor

| al9264 a răspuns:

O colega a realizat ca si-a luat hamsterul la scoala accidental
In primul semestru, un coleg a ascuns o cutie cu cutii cu lapte (20 bucati) si una cu cornuri intr-un dulap. Apoi a uitat de ele si in al doilea semestru s-a mutat. Le-am descoperit abia in toamna acelui an. Imagineaza-ti cornuri atat de vechi incat a iesit (ceva ca un fel de) fum din ele cand l-au deschis colegii. A ramas o urma neagra pe perete cand alt coleg a aruncat cornul in prostie. Nu mai zic de lapte. Am pitit si eu lapte odata. Si e inca acolo... happy
Aveam un brad montabil de plastic si colegii l-au montat in noiembrie. Un prost il vede impodobit langa tabla si zice ''MIsto brad, cine a pus condimentele?''
La franceza profa ne-a intrebat ce inseamna ''souvenir'' (tu poate iti dai seama). Un alt prost a zis ''a suvenira''
Un coleg a facut ice bucket challenge cu apa pentru bureti (no ice, no mind) si a zis ca e original
Un coleg a facut juju intr-o sticla, a turnat-o in apa pentru bureti, a adaugat 3 rezerve de stilou si o creta maruntita si a aruncat amenstecul pe tabla inaintea orei de chimie, unde aveam un profesor horror. Cum a mirosit ora aia...
Un coleg a luat bataie pentru ca nu stia cine erau cei 200 de fotbalisti despre care a fost intrebat de un coleg microbist
O profa i-a dat unui coleg 3 si cand a plecat din clasa in pauza si-a uitat pixul pe catedra. Colegul acela a inceput sa o blesteme in pragul usii cu fata spre clasa, fara sa isi dea seama ca profa care se intorsese pentru pix era in spatele sau.
Un coleg de 2 tone a daramat un dulap de 2 metri in ora de geografie
incercand sa agate harta de coltul dulapului.
O icoana aveam si noi in clasa si 2 prosti au aruncat-o pe geam si au inlocuit-o cu un tablou cu Becali. N-a observat nimeni pana acum.
Un tablou cu stema Romaniei aveam si noi si au spart-o colegii cu mingea de fotbal. Am inlocuit-o cu un ceas. Aceeasi soarta...
2 corigenti au petrecut penultima zi din penultimul semestru jucand carti (5 ore)
Pentru a lua 10 la muzica, trebuia sa mergem la opera sad Un coleg a fost la Anna Karenina si Evgheni Oneghin. Profa l-a intrebat ce stia, colegul a zis la amandoua doar ca s-au petrecut de mult in Rusia. A luat 7 si 8.
Un coleg de doua tone a daramat usa de la clasa rezemandu-se de ea.
Un coleg mic de statura a dat cu capul de usa de la un dulap, si ca sa se razbune, a dat din nou cu capul, dar ca sa o rupa.
Eu ma intindeam pe catedra (in pauza) si un musculos din clasa a luat catedra cu mine si m-a plimbat pe holuri
O colega a venit la scoala cu un castron cu salata in brate ca sa manance pana sa inceapa orele.
Un grasun din clasa era sa se darame si s-a agatat de vreo 10 jaluzele si le-a rupt pe toate (cand a cazut)
Un coleg si-a pus sa asculte ceva de Codrin Bradea in ora de engleza si a inceput sa fredoneze cu voce tare (Roberto te f*** de te rupe)
2 colegi s-au batut pentru un biscuite
In ora de chimie o colega a zis ceva despre Maicăl Gexăn si proful a inceput sa planga din cauza nostalgiei
Un coleg masiv a dat sa iasa din clasa si a lovit-o in plin pe profa de bio care are cam 1, 60 (era sa o puna la pamant)
Un coleg a luat 2 la geografie pentru ca a zis ca Dunarea trece prin Bucuresti. (clasa a 6-a)
In a 5-a am avut un coleg care a venit 3 zile la scoala. Si apoi nu a mai venit deloc.
Un coleg a venit cu un prezervativ la scoala si l-a bagat pe nas, apoi l-a scos pe gura (câh). Apoi, alt coleg (care nu stia ca s-a intamplat asta) a umflat prezervativul ca pe un balon (in ora de religie) si a pocnit ca o dinamita
Profa de religie a intrebat ce este virtutea, iar un coleg a zis ca e o strada
La ultima ora de istorie, vorbind de America, profa a intrebat care e prima doamna, iar acelasi coleg a zis ''Eva''
Un coleg s-a tuns chel pentru ca cineva i-a pus o ciunga in par (iar el a observat dupa o zi)
La geografie, un coleg a zis ca fierul creste in copaci
Un coleg a cerut sa mearga la baie pentru ca ii era greata si cand a iesit pe usa a vomitat pe hol si un tampit din clasa i-a zis ''vezi sa nu vomiti''
30 de colegi din scoala se bateau cu baloane cu apa intr-o pauza in curte si un tampit a aruncat un balon pe geam in scoala pe hol pe unde trecea domnul director
2 colegi se certau. Unul i-a luat celuilalt o bancnota de 10 lei din ghiozdan si a aruncat-o la gunoi, si chiar atunci femeia de serviciu a venit si a varsat ce era in cos intr-un sac menajer, iar pagubitul s-a dus dupa ea, i-a rupt sacul cu gunoaie in el si a scotocit dupa banii lui (in mijlocul holului)

| qCrazyMan a răspuns:

Nu stiu daca vi se vor parea amuzante. dar pentru mine nu prea au fost. In clasa a 3 m-am jucat cu un coleg. si i-am spart dintii. in a 7 un coreg era dupa usa la intrare in scoala. si eu ce m-am gandit sa-i dau o palma.cand i-am dat. (i-am dat cam tare, geamul era termopan. ) cand dintr-o data a intrat cu capul in geam si a spart geamul. o data. prin clasa a2 sau nu mai stiu fugeam prin clasa ne jucam prinselea laughing si cand fug eu pe langa un geam ma uitam intr-o parte cand ma tamponez de termopan laughing, sau la scoala unu ma supara (eu am trecuat a 8) si ma uda cu apa m-am apucat la bataie cu el..si era un gardulet acolo la scoala langa aia cu apa l-am aruncat de gard si stateam cu picioru pe gatu`lui. apoi l-am lasat, a venit la mine si l-am apucat de tricou cand sa strag i l-am rupt laughing era o gaura destul de mare, odata tot cu ala ma batem. cum am facut l-am aruncat pe Catedra si am rupt catedra laughing, odata eram langa sala de sport si era asa ca un gard din fier. trag eu de gardu ala. (era prin in mai multe surupuri. i-am rupt aproape toate surupurile a mai ramas 1 care il sustinea, eram sa rup si clanta de la usa. am dat un pumn in usa acum se tareste pe jos. am avut numai intamplari nedorite laughing

| Adry15 a răspuns:

Am facut de toate laughing Am rupt banci, scaune, ne-am luat de copii mai mici, ne batem cu lapte si cornuri in ora de muzica si de germana.
Profu' de mate s-a luat de un coleg pentru ca fumeaza si zicea intr-una "Mirosi numa' a tabacioc mai, da' nu mirosi ca puti" si noi incercam sa ne abtinem sa nu radem, am fi luat-o pe cocoasa daca o faceam laughing
Acelasi coleg care fumeaza a fost intrebat de profa' de romana ce inseamna acele stelute de la sfarsitul povestii(care semnifica absenta autorului) si el a zis: "Pai astupa o injuratura". Alte chestii de genul, am rupt usa altei clase, nu cred ca exista vreo generatie sfanta, fiecare clasa cu amintiriile ei big grin