| Loops a întrebat:

Stie cineva bancuri cu si despre fotografi? big grin

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Am dat peste niste bancuri cu fotografi:

Intr-un sat din Ardeal, un fotograf nou, cam färä experientä… Incadra aiurea pozele, si de cele mai multe ori oamenilor nu li se vedeau ochii.
Vin douä unguroaice – mama si fiica.
- Bune ziua, domnu foto. Venit noi la dumnevostre se foteti la noi. Acuma, pe mine foteti in fund, si pe fata in píciore.
Da’ stiti ce rughem la dumneavostre, domnu foto?
Foteti la noi ase de sa ne iese ochii! laughing laughing laughing rolling on the floor

Un Nikonist se duce sa isi cumpere Fornetti:
- Cu ciocolata aveti?
- Da. de cat sa fie?
- D70.ba nu, D80. ba D70.

Un tip se duce la medic sa-si faca o radiografie la plamani. Dupa radiografie medicul, privind filmul, ii comunica pacientului:
- Am doua vesti pentru dumneavoastra, una buna si una proasta.
- Incepeti cu aia proasta, spuse pacientul
- Aveti o tumoare la plamani.
- Si cea buna?
- Se poate rezolva in Photoshop.

- De ce isi pun fotografii avatar cu aparatul la ochi?
- Din acelasi motiv pentru care isi pun rockerii avatar cu chitara in brate, un medic cu stetoscopul la gat, un aviator cu mansa in mana, evident la bord, un gunoier cu matura pe umar, un electrician cu patentu` in mana sau un ginecolog cu...

La un fotograf au venit mai multi chinezi pentru a se fotografia. Fotograful se gandi: ‘De ce sa-i mai fotografiez, daca seamana leit unul cu altul? O sa le dau aceeasi fotografie!’.
Cand primesc fotografi ile, un chinez ia fotografia, se uita lung la ea si spune:
- Nu e fotografia mea.
- Cum nu e a ta? - intreaba fotograful.
- Nu e fata ta?
- Fata e a mea, dar camasa nu.

Un tip fotograf pleaca in delegatie. Banuind ca nevasta-sa calca stramb, pune niste camere ascunse prin casa. cand se intoarce, gaseste o gramada de "minunatii" fotografiate, nevasta-sa cu cel mai bun prieten al lui. Superofticat, se duce la asta:
- Bai, Gigele, ia uite si tu ce am aici. UITE BA! Eeee, acum zii tu ce sa-ti fac?
- Pai, pe astea fa-mi-le 10/15, iar pe astea doua fa-le 13/18, ca am iesit mai bine.

Dupa ce si-a fotografiat elevii, diriginta nu stie cum sa-i convinga sa cumpere pozele.
- Ia gânditi-va, copii, ce frumos ar fi ca, atunci când veti fi mari, sa va uitati la fotografii spunând: "Uite-o pe Maria - acum e coafeza" sau "Uite-l pe Ionel - acum e pictor".
Din clasa se aude vocea lui Bula:
- Uite-o pe diriga - acum e moarta!

O broscuta se duce la fotograf. Se aseaza pe scaun. Fotograful, stiind ca are gura mare, ii spune sa zica "fruct", ca sa ii micsoreze gura. Broscuta spune in gura mare: "baaaaaananaaaaa!"

Un fotograf se hotaraste sa plece intr-o expeditie la Polul Nord. Isi ia tot sacul de echipamente si pleaca la drum. La Polul Nord, un eschimos il insoteste prin zapada. La un moment dat, apare un urs polar. Repede, eschimosul se apuca sa-si puna schiurile. Geologul ii spune:
- Oricum nu vei reusi sa alergi mai repede decat ursul!
La care eschimosul raspunde:
- Important este sa alerg mai repede decat tine!

Cum se obtine lumina cu ajutorul carpei?
Raspuns: stergand lentilele...

Gica face poze pe malul lacului, cand nevasta-sa il striga disperata : Gica! Repede, se ineaca mama! Gica: nu mai am loc pe card... (pentru poze)! laughing

Cum a murit Bulă?
- A vrut să fotografieze un glonţ venind din faţă.

Bafta!