| marycool a întrebat:

Stie cineva niste bancuri noi?
Plz
Funda pentru cele mai amuzante.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Vine barbatu seara acasa, tranteste usa si zice femeii: -hai imbraca-te ca asta seara avem program! -ce program draga? intreaba mieroasa nevasta. -mergem la curve! zice dementu', satul de 20 de ani de casnicie. -cum la curve? intreaba nevasta. -uite asa la curve. eu ma duc la blonda aia de vizavi, si tu te duci la mata.
!

2. - Tata, tata, e un copil la scoala care zice ca sunt poponar.
- Da-i un pumn fix in fata!
- Dar e asa dragut!

Un baietel se scoala dimineata si merge in baie sa se spele pe dinti.

Acolo gaseste un barbat care facea acelasi lucru.

Copilul: Tu esti noul baby-sitter?

Barbatul: Nu, eu sunt noul mother-fucker!

Un ascet isi dedica toata viata lui D-zeu, traind in pustiu, hranindu-se cu

radacini, toate cu gandul la rasplata viata de apoi pentru viata sa de pe pamant

intru D-zeu. Vine si fericita zi in care moare (dupa atatea radacini zi de zi, era

de asteptat). Urca frumos pe tunel, trece de lumina, ajunge la poarta Raiului, cu

Sf. Petre cu ceaslovu-n fata. Da sa intre in Rai, sigur pe el. Sf. Petre ii

bareaza drumul:

- Ho, sefu', incotro?

- Pai in Rai, eu sunt ascetu' Senie.

- Pai, hai sa verificam ce zice ceaslovu'.

Cauta Sf. Petre la sectiunea "Asceti"

- Senie... Senie... Nu, n-am nici un Senie la "Asceti".

- Cum n-aveti nici un Senie. Cauta la sfinti.

- Senie... Senie... Nu, nu-i nici un Senie nici la "Sfinti". Ascetu', din ce in ce

mai agitat si enervat:

- Cauta la "Mucenici", la "Credinciosi cu merite deosebite", la mama ma-si.

Trebuie sa fiu undeva acolo! Sf. Petre cauta prin tot

ceaslovu... Nimic. Senie daramat...

- Toata viata pierduta... Am mancat la radacini de mi-a venit rau,

mi-am dedicat toata viata lui D-zeu... Pentru ce?!

Sf. Petre il ia impaciuitor de dupa umeri si ii zice.

- Ma, vezi norisoru' ala de acolo. Ala mic, alb si pufos?

- Da..., zice Senie printre hohote de plans.

- Zambeste, ma, esti la Camera Ascunsa

Pe vremea lui Ceausescu, burlacii trebuiau sa plateasca tribut pana la 25 de ani. Un tip era foarte sucarit deoarece era impotent si s-a hotarat sa ii trimita scrisoare lui Ceausescu: `Ma numesc Ion Caciula, om al muncii fara scula. De ce trebuie sa platesc tribut, daca eu nu pot sa ***?` Dupa cateva zile primeste raspuns la scrisoare: `Domnule Ion Caciula, om al muncii fara scula, cat ai DEGETE si LIMBA... LEGEA tarii nu se schimba!`

De ce in Albania cand te uiti la stiri prezentatorul zice: `Buna dimineata domnule presedinte`? - Pentru ca numai el are televizor.

Un arab agata o prostituata si o duce acasa la el. Cand tipa se dezbraca, vede ca este cheala pe sex.
-Dar peru? intreaba ingrijorat arabul.
-Tu m-ai adus aici sa facem sex sau ore de geografie?

laughing

| royeti a răspuns:

Vaca la pascut, boul sta si o priveste de la spate si gandeste "mama ce i-as face, mama ce as calari-o, ce m-as mai urca pe ea".
A doua zi la fel, vaca paste, boul o priveste si gandeste "doamne ce m-as mai urca pe ea, doamne ce…."
A treia zi boul se pune iar la privit si iar isi imagineaza diverse. Intre timp apare un magar, se urca pe vaca, i-o trage si pleaca.
Morala: Mai bine magar decat bou.
Sursa: http://www.yeti.ro/bancuri/animale/vaca-la-pascut/

| VvladCobianu a răspuns:

Am eu unu.

un tip isi cumpara o bere. vine unu smecher si i-o ia. cand veca ca i-a luat berea a inceput sa se tavaleasca pe jos si sa planga. smecheru l-a intrebat de ce plange
tipu ia esplicat ce a patit toata ziua :
--- Mi s-a furat masina, m-a parasit nevasta, m-a dat afara de la servici. Am incercat sa ma omor : m-am pus in fata trenului, dar a luat-o pe alta sina! Am vrut sa ma inpusc, dar s-a blocat tragaciu de la pistol, iar acum pun toate otravile in berea asta si vi si o bei tu!

Sper ca ti-a placut!

| byka23 a răspuns:

Intre prietene:
-auzi draga? tu cind faci dragoste, vorbesti cu sotul?
-depinde! daca ma suna la telefon, da!

Bula s apropie de o colega de clasa si ii spune:
-Poti sa-mi dai fotografia ta?
-Da ce, nu poti dormi fara sa te uiti la mine? ma iubesti asa de tare?
-Nu. Pur si simplu colectzionez pokemoni!

Noaptea, tarziu, langa un bar. Peste tot liniste, dar deodata iese
unul injurand si mort de beat. Trece strada peste un loc nemarcat.
Un politist il vede si-i spune sa se intoarca.
-M-as intoarce, dom` politist, da` nu mai am bani

Un betiv intra intr-un bar, se opreste in fata unui cuplu si ragaie.
Tanarul, furios:
-Cum indraznesti sa ragai inaintea prietenii mele?
-Scuze nu stiam ca e RANDUL EI!