| petruclaudiu78 a întrebat:

Stiu ca nu se fac teme pe TPU, dar ajutati-ma de data asta macar, ca e din culegere, nu e pentru tema acasa, e pentru cea din clasa (si nu ma parati la administratori, va rog eu).
Trebuie sa trasez doua segmente paralele care sunt perpendiculare intr-un unghi obtuz de 30 de grade. Segmentele nu sunt situate in acelasi plan.
Cat de mari trebuie sa fie segmentele? De fapt pe primul l-am facut, dar celui de-al doilea cum ii determin lungimea? Aplic teorema lui Eucaliptus?

Răspuns Câştigător
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Te-as ajuta dar sunt a 7-a si abia daca stiu teorema lu Pitagora straight face

14 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Fa ce vrei,dar ai ales categoria gresita.Te sfatuiesc ca redirectionezi intrebarea catre "Adolescenti/Timp liber"deoarece aici sunt NUMAI scaune prin cataloage (nu ne intelege gresit,profesori nu mai stiu de glume) asa ca *fara sa ne luam de tine* iti zicem cu frumosu: Pleaca nene pe planeta desteptilor, ceea ce aici gasesti doar cand vine vorba de rime, injurat si bineinteles insurat! happy

| Dash a răspuns:

*se gandeste sa dea un raspuns gen "sunet de greieri"... dar nu o face*

| pinguinuVerde a răspuns:

Pune-ţi măcar odată creierul în funcţiune. Plus că te-ai gândit că nu mulţi o să citească întrebarea ta de rahat despre teme... du-te şi spune-i profesorului sau profesoarei că eşti prost şi că pui întrebări pe site-uri ca să-ţi faci temele dar tot nu reuşeştiwinking
Vouă, copiilor ăstora cu creierul ars, v-ar trebui o lecţie...

| Digital112 a răspuns:

Ce? pleca man de aici cu aritmetica sau geometria ta.

| MikiPiki a răspuns:

Vezi ca e teorema celor 2 pitipoance

| Yep a răspuns:

Habar n-am ce-ai spus tu acolo.

Ah, dar ti-ai gasit si categoria potrivita, tipa.

| Bizzareq1 a răspuns:

Fugi de-aici.macar du-te pe alta categorie

| DarQueen a răspuns:

Paralel, da...Perpendicular pe materie, nu prea laughing
Unghi obtuz de 30 de grade...n-am mai auzit veci!
Mai du-te pe la scoala!

| Ramonaaaa a răspuns:

Teorema lui Eucaliptus?:-s

Răspuns utilizator avertizat
| MagicSmile7 a răspuns:

rolling on the floor wow, ce problema...laughing

| aNoNiM_3767 a răspuns:

Cri cri cri?!? stii ca nimeni nu o sa-ti raspunda, nu?

oricum este o categorie pentru aceste teme" interzisee" educatie si cultura generala nu T/A!

deci pa Frate!

| Condrea_Miruna_Adina_1993 a răspuns:

Sa se calculeze suma nr impare de forma abcd care indeplinesc simultan conditile:
* cifra zecilor este cu 2 mai mica decat cifra unitatilor;
* cifra sutelor reprezinta suma cifrelor zecilor si a unitatilor;
* cifra miilor este 2.

Întrebări recente