| Gabrielle a întrebat:

Un banc de la mine pentru voibig grin

La scoala, profesoara lui Bula da clasei drept tema, o propozitie cu expresia "mama e numai una". Urmatoarea zi la scoala profesoara ii intreaba pe colegii lui Bula ce propozitii au facut cu "mama e numai una".
-Ionel, tu ce ai scris?
-Pai, cand am fost bolnav mama a stat tot timpul langa mine, mama e numai una
-Bravo! Dar tu Georgele ce ai scris?
-Cand nu stiam sa fac un exercitiu la matemetica mama m-a ajutat, mama e numai una
-Excelent!
In sfarsit a venit si randul lui Bula
-Si tu, Bula ce ai scris?
-Pai eu cand am ajuns ieri acasa, imi era tare foame si am intrebat-o pe mama ce e de mancare, iar ea mi-a zis ca sunt doua chiftele in frigider, am deschis frigiderul si am strigat:
-MAMA, E NU MAI UNA!laughing

5 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Hahaha laughing

| Bacemi a răspuns:

Super. Va propun si eu un banc :

Itzic vroia neaparat sa il intalneasca pe Papa. Si ii tot scria el, ii scria, Papa nimic, nu ii acorda atentie. Si trec asa 30 de ani, pana cand intr-o-o zi, Papa face o vizita in Israel. Toate bune si frumoase, se intalneste Papa cu Primul-Ministru, discuta, pun la cale, etc. La un moment dat, Primul-Minstru zice:
- Excelenta Voastra, inainte de a pleca, as avea o rugaminte!
- Te ascult, spuse Papa – Stiti, avem aici in Israel pe unul Itzic, de 30 de ani va scrie in fiecare zi o scrisoare, va roaga sa-l primiti in audienta si de fiecare data l-ati refuzat. In spiritul cresitinatatii, n-ati vrea, daca tot sunteti aici, sa-l primiti, sa vedeti ce vrea, e pacat, de 30 de ani vrea sa va vorbeasca, va rog eu frumos, doar 5 minute!
– Bine, bine, zice Papa, sa vina la mine!
Vine Itzic, saruta mana Papei si-i zice:
- Stiti, eu de 30 de ani vreau sa va intalnesc, am o problema si as vrea sa ma ajutati.
- Spune Itzic!
- Stiti, eu am un restaurant. Mare, frumos, mancare buna, bautura buna, ieftin, toata lumea vine sa manance la mine.
- Bravo Itzic, esti un spirit intreprinzator!
- Da, dar eu am restaurantul de la tatal meu
- Foarte frumos, ai preluat afacerea, ai dezvoltat-o…
- Da, dar tatal meu il avea de la tatal lui
- Bine Itzic, inteleg, a fost o afacere in familie, ati muncit din greu…
- Da, dar tatal tatalui meu il avea de la tatal lui
- Itzic, am inteles, comertul este o trasatura a familiei, foarte frumos!
- Da, dar si tatal tatalui tatalui meu il avea de la tatal lui…
- Itzic, ma exasperezi, nu inteleg, unde vrei sa ma duci, pe vremea lui Hristos?
- Exact, vedeti, ati inteles, e vorba despre Cina Cea de Taina… a ramas neplatita…

| iri a răspuns:

laughing tare bancul.

Uite un banc asemanator:
Bula este la scoala.Profesoara le da elevilor de scris trei propozitii.
Ajunge Bula acasa si o intreba pe mama lui:
-Mama, spune-mi si mie o propozitie!
-Fugi de-aici ca-ti dau cu facaletu-n cap!
Scrie Bula in caiet.
Se duce Bula la sora-sa si o intreaba:
-Imi zici si mie o propozitie?
Sora-sa canta:Tarzan in chiloti de tabla, Tarzan in chiloti de tabla...
Bula scrie.
Se duce la tata, care se uita la fotbal si echipa favorita tocmai a dat gol.
Bula:``Tata, imi zici si mie o prpopozitie?
Tata:Yeeeeee!
Bula scrie.
La scoala profesoara ii spune:
-Bula, citeste propozitiile!
-Fugi de-aici ca-ti dau cu facaletu-n cap!
Profesoara il cheama pe director.
Directorul:Bula cine te crezi?
-Tarzan in chiloti de tabla, Tarzan in chiloti de tabla...
-Bula esti exmatriculat!
-Yeeeeee!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea cred

| OnWeed a răspuns:

Foarte tare bancul laughing