| FreddieM a întrebat:

Un student de Kung Fu din China antică se duce la batranul si înțeleptul său profesor și îi spune: „Maestre, încerc mereu dar nu pot da Lovitura celor O Mie de Sori care explodeaza. Maestre, te rog ajută-mă. "

Bătrânul si inteleptul profesor îi spune: „Ai meditat la frumusețea sublimă a valurilor Mării Galbene care se prăbușesc pe minunatele stânci din Qingdao?"

"Da Maestre."

Maestrul continuă: „Te-ai uitat atent la reflexia încântătoare a lunii pline pe suprafața calmă a frumosului lac Qinghai? Ai meditat la sensul profund al acelei reflexii luminoase? "

"Da Maestre."

„Ai observat stolurile de păsări care se ridică în zbor la apusul soarelui ca niște nori conduși de vânturi maestuoase? Te-ai gândit mult timp la motivul existenței lor? "

"Da Maestre."

„Ei bine - spune profesorul - aceasta este problema ta: pierzi timpul cu toate aceste prostii în loc să te antrenezi".

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Și?

| FreddieM explică (pentru sadrian46):

Pai am postat bancul la sectiunea celor care vor sa se amuze nu la sectiunea,, morocanosi''.
Apropo, ce cauti aici?

| sadrian46 a răspuns (pentru FreddieM):

Ca Diogene, caut un om. În mod sigur nu e vorba despre tine.

| SmaraldAlbastru a răspuns (pentru FreddieM):

laughing

| anonima2617181 a răspuns:

Hahah! happy