| roxana123pwp a întrebat:

Va rog cum pot deveni o zana nu va bateti joc daca stiti raspunsul spunet-il daca nu pa si pussy nu stati sa spuneti ca a nu exista asa ceva sau ce minte blah blah nu stiti chiar totul.deci eu de la 3 ani pan acum ca eu acum am 13 aproape 14 ani si tot simt asa ceva pentru zane si as vrea sa fiu cum ar fi una dintre ele sa port haine din frunze sa am puterile acelea sa zbor sa simt aerul pe fata si cand zbori sa se lase in urma ta praful acela magic auriu ar fi foarte frumos cred ca si voi a-ti vrea da va e sa nu va faeti de rusine asa e? Eo cred ca da ca si eu eram asa dar de cand eram mica tot simt ceva am un sentiment pentru zane deci astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Smile2BHappy a răspuns:

Am vazut-o pe Clopotica si am intrebat-o cum pot sa devin zana si mi-a dat o licoare, dar trebuie sa treci un test. Daca il treci iti trimit si tie licoare.
INTREBARI:
1.) Care va fi primul lucru pe care il vei face cand vei fi zana?
2.) Iti plac animalele?
3.) ZBOARAAAAAA.

| roxana123pwp explică (pentru Smile2BHappy):

1).poii mai intai imi incerc puterile sa vad ce puteri am si de ce sunt in stare puterile mele, dupa aia imi incerc zborul casa pot fii experta in zburat, dupa aia voi incerca sa si zbor dar si sa fac magie in timp ce zbor, dupa aia incerc sa caut alte zane pentru a comunia si cam atat,

2).da imi plac foarte mult mai ales caii sau fluturii sunt preferatii mei dar imi plac si ganganiile de fel chiar daca sunt ele scarboase

3).cum sa zbor daca inca nu sunt zana si nu am aripi?

| cattiess258 a răspuns (pentru Smile2BHappy):

Salut si eu as vrea sa fiu o zana, raspunsurile mele sunt:
1.)Primul lucru pe care l-as face ar fi sa ajut planeta.
2.)Da,imi plac!
3.)Cum?
Apropo o sa-ti dau e-mail-ul meu dupa ce imi dai licoarea.

| FloareaLotusuluiAlb a răspuns (pentru Smile2BHappy):

Pot sa raspund si eu te rog si eu imi dores c sa fiu zana pai primul lucru care las face ar fi sa invat sa zbor si sa ma intalnesc cu alte zane si zani da imi plac animalele te rog trimite-mi si mie licoarea e tot ce imi doresc

| Violeta_Ochisor_1985 a răspuns (pentru Smile2BHappy):

1)O sa vad daca zbor si o sa vad ce
puteri am
2)Da imi plac foarte mult ma simt in siguranta cu ele
3)Nu pot zbura daca inca nu am aripi

| Enache_Costi_1979 a răspuns (pentru Smile2BHappy):

Voi. folosi bagheta

| 0746546165 a răspuns (pentru Smile2BHappy):

Buna as vrea sa raspund si eu
1. Pai primul lucru asi ajuta planeta
2. Daaa foarte mult
3.cum sa zbor

37 răspunsuri:
| PinkTerror a răspuns:

Dar tu esti o zana.winking

Uneori sunt zane speciale, puse intre oameni. Tu nu poti sa zbori si nici nu ai praful ala... dar stii tu poti face alte lucruri frumoase.

Poti sa iti traiesti viata cu veselia, gratia si increderea unei zane si aduci veselie oamenilor din jur.

Gandeste-te ca in viitor o sa gesesti pe cineva care sa creada in tine si atunci... o sa iti poti Zbura. Nu fizic dar... te vei simti de parca zbori.

Asa ca ai rabdare si traieste viata asa cum vine. viitorul o sa fie frumos.

Have fun,
PT

| Ashadow a răspuns:

Raspuns de metinar: Dăăăă cu potiune de schimbare a rasei.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Eu nu ştiu răspunsul, dar un doctor de zâne trebuie să-l ştie (din anime-ul Earl and Fairy).
Mai ştiu o soluţie, dar are daune: sari pe geam!
Succes!

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Pai, mai intai trebuie sa mergi cu Fauna si Rozeta in Valea Ielelor... le-am chemat si le-am spus sa te gaseasca. Fa-ti bocceluta.
1) Citeste asta cat de repede poti cu voce tare: alșdkcfbineifvbcijkdsmdșațȚĂȚȚȚȚȚȚȚȚbdhsjedcndmdkjehfnjderhfnjdejjurhfnrjdejuhsswwsamaijuncdjsnacacjnkwjnckjnanlakcmasdccacofobieklajdcnapdocapadsfc.
2) Clopotica iti va auzi chemarea si va veni la tine, si te va unge cu praf magic.
3) Vei zbura si te vei duce sa-ti iei elementul potrivit. Va fi apa! O s-o pupi pe Boareargintie si ea te va face magica. Gata, simplu, huh?

| TheKillerOfKillers a răspuns:

Mai treci pe la scoala. Te pot face eu zana : Iti dau un sut in cur de zbori in exosfera.

Răspuns utilizator avertizat
| Urpaniel a răspuns:

Nu mi-e ruşine să admit că aş dori să fiu Jake din Să Înceapă Aventura.

| Mokaxoxo a răspuns:

Uite ce sa faci:
1.Cauti pe net cuvantul "Clopotica"
2.Ii gasesti pagina de facebook.
3.O intrebi numarul ei de telefon.
4.ii ceri praf magic si devii zana.
5.Te trezesti si te duci la psiholog.

| G2225hda a răspuns:

Paaaiii...NU EXISTA!laughingLasa prostiile fata, ai aproape 14 ani si asta iti trebuie? Si daca ai spus sa nu ne batem joc, de ce ai pus-o la categoria T/A

| Crâstoşelul a răspuns (pentru G2225hda):

Pentru că e pusă la mişto întrebarea, deşteapto.

| Crâstoşelul a răspuns (pentru G2225hda):

Eu vreau să fiu o sirenă frumoasă.

| G2225hda a răspuns (pentru Crâstoşelul):

laughing intreaba-le pe fetele de la h2o

| G2225hda a răspuns (pentru Crâstoşelul):

,,destept'' esti tu ba, ca nici nu stii sa scrii gramatical

| Crâstoşelul a răspuns (pentru G2225hda):

Când o să-mi găseşti greşeala, să mă anunţi.

| Flavius2106 a răspuns:

Asta e faza de postat pe Facebook laughing Get a life sad

| MrCarrots a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar nu am citit chiar tot... putintel cam mult. Dar o firta supranaturala mi-a spus ca vrei sa devii o zana. In primul rand trebuie sa mergi in Valea Ielelor unde te intalnesti cu Clopotica. Vezi ca zanele sunt mici sa nu le calci in picioare. Iti zice ea cum, ca de unde vrei sa stiu eu cum te faci zana...

| roxana123pwp explică (pentru MrCarrots):

Unde driikuuu e valea aia eu is in voluntari

| Mirica_Andrada_1998 a răspuns (pentru roxana123pwp):

A doau stea la dreapta n-ai cum sa o ratezi big grin

| SansyBoy a răspuns:

Da drumu la gaz la aragaz

| George1000 a răspuns:

Pai ca sa devii zana e destul de simplu. Faci facultatea de actorie apoi participi la un casting al unui film c rol de zana. Te vor invata regizorii si scenaristii diverse efecte speciale. Sigur te vei simti super in rolul de zaana si te vei distra pe platoul de filmare.

| Margarint_Florin_1989 a răspuns:

Ia-ti un polonic in mana si sari de pe bloc

| Batrinu_Denisa_Alexandra_1979 a răspuns:

Hey buna! • Eu sunt... Urmeaza pasii si iti voi raspunde dupa ca imi dai adresa de facebook twitter sau instagram.
1).Cat de mult iti doresti sa devii zana?
2).Ce putere ai vrea sa ai?
3).Care sunt numerele, culorile tale preferate?
4).Rosteste in gand de 3 ori : Vreau sa devin o zana!
5) Cat de mult vrei sa obti licoarea?

| FloareaLotusuluiAlb a răspuns (pentru Batrinu_Denisa_Alexandra_1979):

Pot sa iti raspund si eu imi doresc mult asta pai 1.imi doresc atat de mult sa devin zana ca as face ori ce 2.as vrea sa am puterea apa 3.numartul meu preferat este 3 si culoarea este albastrul 4.gata am rostit de 3 ori in gand 5.imi doresc licoarea atat de mult ca as da si luna de pe cer si toate stelele si as face ori ce

| rouzilidia a răspuns:

Fa-ti aripi din carton imbracate in ceva asemanator unei rochii de zane si daca ai o craca lunga si groasa la un pom legi o sfoara de craca si leag-o bine de tine si zboara.sau doar te faci sa arati ca o zana si gata.

| Tudor_Andrei_Sandu_2000 a răspuns:

Ba eu am 10 ani si nu cred in zâne.Nici nu Exista.Fa ai 13 ani! ești proasta! Eu nu cred in zâne nici la 5 ani! Asta se întâmpla cu copchii ăștia din ziua de azi... Daca se uita prea mult la clopotica, așa vor sa devina si când se însoare, inclusiv fetele.

| Oo_Mihai_1999 a răspuns:

Buna sunt o fata dar sunt pe alt cont

1.primul lucru da ca as fi o zana as ajuta plantele.

2.si da imi plac animalele las ajuta.

3.si as incerca sa zbor casa ma perfectionez

| Claudiu_Miru_1973 a răspuns:

1)primul lucru pe care al voi face este sa-mi gasesc talentul 2)imi plac mult 3)cum pot zbura?

| Sara_Bella_1987 a răspuns:

Stiu doar o singura metoda.ea se face cand e luna plina. iata procedura.noaptea la ora 12:00 fix cand e luna plina se ese afara singura singurica cu o lumanare aprinsa te pui an genunchi si te rogi lunii ca sa devii o zana

| alexiani a răspuns:

1)Voi vorbi cu alte zane despre lumea lor si ne vom distra si zbura.
2)Da! Le ador!
3)Nu pot sa zbor

| Andreea_Deea_1999_eMz6 a răspuns:

Ca sa devii zana, trebuie sa faci urmatoarele:
1. Iei o lumanare in mana si spui de 3 ori "Zana vino langa mine, vreau sa fiu si eu ca tine"
2. La prima luna plina, stai intr un camp deschis, cu bratele intinse, asteptand ca praful magic sa cada peste tine
3. Cand apare Luceafarul (seara urmatoare) imagineaza te pe tine cu aripi si cu puterile tale magice si dimineata, te vei trezi cu o bacheta magica langa tine si la incantatia "Bum-bum-bum, fa ma zana acum" vei deveni o zana. Bafta! Trebuie doar sa crezi!

| Maria_Alessia_1997 a răspuns:

Prima oara trebuie sa crezi in tine,sa crezi ca esti capabila,apoi sa zambesti mult,sa fi draguta,sa ajuti oamenii si sa faci fapte bune, chiar daca nu vei putea zbura sau sa iti iasa praf auriu, nu te ingrijora, pentru ca puterea zanelor terestre(tu, eu si toate fetele care cred in zane) este BUNATATEA.Asa ca nu uita cine esti! nu baga oameni rai in sufletul tau, si fi tu insati! Nu te schimba pentru cineva ca sa te accepte, pentru ca daca vrea sa te accepte, trebuie sa te accepte asa cum esti. Sper ca te-am ajutat. Pupiciii!