| AvalohAlyn a întrebat:

Vreau sa fiu PseudoDoctor.Cum fac?

15 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

PseudoDoctor=fals doctor (escroc medical).

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Mă refeream ca Stelian Fulga ..nu e doctor dar tratează oamenii și are cabinet sau ca An thony William Medi.um Medical care la fel nu e medic dar se ocupă de vindecare și da tratamente și e celebru, are cărți de vindecare, amândoi dau tratamente naturiste..totuși practica medicina autorizat amândoi.
Apropo, documenteaza-te puțin despre me. dium medical e foarte interesant conceptul, primește informații medicale exacte de la un Spirit.și până acum a vindecat o mulțime de oameni care nu ai fost vindecați de doctorii alopați, are și cărți, 6, e celebru în America și chiar în lume ..Practic e cel mai cunoscut me. dium medical din lume, îmi place la maxim conceptul de me. dium medical, fiindcă lucrează cu Dumnezeu sau cu Lumina pentru a ajuta și vindeca oamenii.el chiar a vindecat multi oameni prin cărțile sal și cabinetul /compania lui medicala total aparte,diferita ce reprezintă un nou concept in domeniul sănătății și a medicinei, vindecării.

| doctorandus a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Amandoi sunt escroci medicali si locul lor e la puscarie. Daca vrei si tu acolo, eu nu te impiedic.

| doctorandus a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Https://www.digi24.ro/......lga-698384

Fulga este un rebut al scolii romanesti, iar mediumul medical american este un rebut din punct de vedere psihiatric.

La modul la care se exprima, Fulga este absolvent de scoala ajutatoare.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

E autor de bestselleruri medicale și multă lume zice că Ant.hony William chiar i-a ajutat la vindecare, printre care și doctori dau personalități celebre din America și lume E la alt nivel, e un brand Med.ium Medical, caută pe internet.Are cărți ce s-au vândut în zeci de milioane de exemplare în total.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Apropo,eu vreau sa fac un curs de tehnician nutriționist de 6 luni deci complet autorizat de Ministerul Muncii/Educației.dar care e cu taxă.
Deci după curs, pot activa in mod autorizat, legal dar o sa va îl fac după ce se termina pandemia căci nu vreau școală sau curs online cu fata in fata.Cursul e autorizat mai nou și e o oportunitate mare pentru mine chiar și pentru a îmi îmbunătăți personal sănătatea dar și a celorlalți.Dar asta in viitor.

| doctorandus a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Dap, cu acel curs de șase luni dacă vei consilia bolnavi ajungi la pârnaie.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Eu vreau sa lucrez cinstit căci de asta vreau sa fac un curs autorizat care costa vreo 40 mil, in rate.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Am găsit asta.Deci poate face mai multe

REZUMATUL a ceea ce poate face Specialistul in nutritie

– Consultanta de specialitate persoanelor cu probleme de greutate sau de nutritie.
– Scaderea sau cresterea greutatii corporale echilibrat si fiziologic prin diete personalizate in functie de varsta, inaltimea, greutatea actuala, posibilele afectiuni, activitatea fizica si intelectuala.
– Consiliere nutritionala pentru imbunatatirea calitatii vietii, schimbarea stilului de viata.
– Recomandari de suplimente naturiste
– Diferentierea intre alimentele sanatoase si cele ce trebuie evitate.
– Diete adecvate in afectiunile cardiovasculare, hepatice, renale, intestinale, diabet, etc.
– Sfaturi pentru imbunatatirea obiceiurilor alimentare.
– Sprijin si motivare in scopul obtinerii greutatii dorite.
– Urmarirea pe termen lung a statusului nutritional in vederea atingerii obiectivului dorit.
– Diete pentru colectivitati, hoteluri, spitale
– Diete personalizate – Suplimentarea nutritionala

| doctorandus a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Te inseli: cu "Diete adecvate in afectiunile cardiovasculare, hepatice, renale, intestinale, diabet, etc." este bun de facut parnaie nutritionistul. Legea s-a schimbat intre timp. Asa ceva pot face doar dieteticienii cu drept de libera practica.

| AvalohAlyn explică (pentru doctorandus):

Ok,dar bănuiesc că la persoanele sănătoase și cele cu probleme de greutate in plus poți da diete și sfaturi, recomandări de suplimente..etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Calci pe urmele lui Matteo Politi.