| anonim_4396 a întrebat:

Vreau si eu o gluma. Cine reuseste sa ma amuze primeste fundita. Repede./

Răspuns Câştigător
| MagicSmile7 a răspuns:

Pilotul curajos
Dupa decolarea unui avion intra un tip turbat in cabina pilotilor:
- Din momentul asta, daca vreti sa scapati cu viata, faceti exact ce va spun eu. Deviati cursul si aterizati la Bagdad!
- Incearca altadata, azi nu se poate; vine un raspuns plictisit de la un pilot.
- Voi doi sunteti tampiti? Asta-i un pistol adevarat, cu gloante dum-dum! zice brunetul si trage un glont in tavan.
- Bine te credem, dar tot nu te putem ajuta azi.
- Bre! Allah o sa va trimita in iad, nu pricepeti?! Nu aveti familii care va asteapta acasa?! intreba individul turbat de furie.
- Avem si familii, suntem speriati rau, ne este frica pentru viata noastra, dar tot nu mergem la Bagdad! raspunde celalalt pilot.
Exasperat, cu pistolul indreptat spre piloti, arabul intreaba:
- De ce nu vreti!?!
- Mai e unul in spate cu bomba si ala vrea la Kabul...

5 răspunsuri:
| pitikaaa a răspuns:

Un oltean la casa de bilete:
-Dati-mi si mie un bilet!
-Unde?
-Cum unde, aici, in palma!
-Bine, dle, da unde vreti sa mergeti?
-La cumnatu` meu
-Bine, bine, da unde sta cumnatul d-voastra?
-Langa niste prieteni...
-Bine, dle, da in ce sat?
-In Scornicesti.
-Poftiti biletul.
Iese olteanul pe peron si vede ca trenul tocmai iese din gara.Se uita la tren, se mai uita inca odata la bilet si zice zambind:
-Hehe, tu poti sa pleci ca biletu ii la mine! rolling on the floor

-Tataa, da si mie 5 mii
-Ce? 4 mii? Ce faci tu cu 3 mii? 2 mii nu`ti ajunge? I-a de-aici 1 mie si pleaca! rolling on the floor

Intr-un compartiment de tren un oltean si un ardelean. Vesel de fire, olteanul incepe si canta:
- M-a facut muica oltean, maaaaaaiiiiiii...
La care, ardeleanul de langa ii spune:
- No, iart-o si tu amu! rolling on the floor

Doi olteni mergeau pe strada:
- Ma', Ioane, tu stii ce-i ala un 'beu'?
- Nu, Marine! Dar de ce ma-ntrebi?
- Pai, mi-a spus un prieten de-al meu c-a vazut un 'cur-cu-beu'! rolling on the floor

| diana_4229 a răspuns:

-Ce este mare, rosu si pute?
-Armata rosie cand se descalta.

| CristinaLorena a răspuns:

Bula la un interviu cu americanii:
-Halo mans!
-Hello! spun mirati americanii
-ME nume is Bula big grin
-OK! Our name is Dunkan.
-Ce Drq? Va facut mata pe toti o data?
-What?
-I-a mai du-te dracu' cu what-u tau ca te si bat acum!
-You say sir?
-Te kills pe our!
-Hey army that wants to f**ca Romanian?
-Bah, dead, te kill one basina!
-WOW :O
straight face e cam asa si asa big grin rolling on the floor
fundita?

| matryko a răspuns:

Doua blonde intr-o masina, semaforul rosu, se opresc:
- Mamaaa... vezi ce rosu frumos?!
- Da... wow...
- Da... uite ce galben fain...
- Aha...
- Da... uite ce verde frumos...
- Da, asta chiar e super...
- Aaa... iar rosul ala... l-am mai vazut, hai sa mergem!

| matryko a răspuns:

Doi ardeleni in gara, la ghiseul de bilete:
- Domnisoara, doua bilete.
- Da, sigur, pana unde?
- Gheo, ii spunem?
- Nu.
- Domnisoara, doua bilete, va rog.
- Sigur, dar daca nu-mi spuneti unde mergeti, nu stiu cat sa va cer.
- Gheo, ii spunem?
- Apai, spune-i.
- No, domnisoara draga, noi mer'em la o nunta!

Doi ardeleni la oras, cazati intr-un hotel, la etajul 20. Liftul
nu functioneaza. Se apuca ei sa urce pe scari. Pe la etajul 5, Ion
catre Gheorghe:
- Gheo, am sa iti zic ceva...
- Lasa-ma in amaraciunea mea, imi zici cand ajungem sus.
Dupa inca vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebuie sa-ti zic ceva...
- Lasa-ma, Ioane, imi zici cand ajungem. Acu' lasa-ma in pace!
In fata usii, Gheorghe catre Ion:
- Ia zi acum ce voiai sa-mi zici.
- Am uitat cheia la receptie!
Se apuca ei sa coboare. Dupa vreo 5 etaje, Ion vrea sa zica ceva.
- Lasa-ma in pace. Imi zici jos!
Dupa alte 7 etaje, Ion vrea sa spuna ceva, Gheorghe enervat il
opreste. Ajung sleiti la receptie, Ion:
- Mai, Gheo, tu chiar nu stii de gluma?!

Se intalnesc doi ardeleni:
- De ce esti amarat, Ioane?
- Cum sa nu fiu amarat, mai Gheo, amu mi-o murit un bou...
- Eh, nu-ti fa griji ca ase ne-om duce toti, unu' dupa altu'...